Pomagamy Jagódce i Paulinie, bo mamy Wielkie SERCA!

Aktualnosci, IC Dni kultury brzezińskiej, Uncategorized

Kiedy czekałam na wyniki badań, płakałam niemal bez przerwy. Wciąż miałam nadzieję, że to wszystko to jakiś straszny sen, że przyjdzie lekarz i powie mi, że wszystko będzie dobrze. Zamiast takich słów usłyszałam wyrok – SMA1 najcięższa postać choroby, która powoli zmienia życie dziecka w koszmar! Moja córeczka słabnie z dnia na dzień, potrzebuje pomocy, która wyceniona jest na ponad 9 milionów złotych! Jest tylko jedna terapia, która pozwala rozprawić się z SMA raz na zawsze – jest to najdroższe leczenie na świecie, a my musimy zdobyć te pieniądze… więcej na stronie Jagoda Michalak – zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl POMAGAJMY !!!

Wpłaty można dokonać na konto – bezpośrednio na stronie fundacji a także podczas I DNI KULTURY BRZEZIŃSKIEJ – w dniu 29 sierpnia 2021 r. ESTRADA NAD ROZLEWISKIEM (Zobacz, co to za wydarzenie: I DNI KULTURY BRZEZIŃSKIEJ – 28-29 sierpnia 2021 – BRZEZIŃSKIE CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKA (brzeziny-centrumkultury.pl)

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że jeden dzień jest w stanie zmienić w naszym życiu wszystko. 1 czerwca już nigdy nie będzie dla Pauliny i jej bliskich taki sam. Już nigdy nie będzie się kojarzył jedynie z Dniem Dziecka, bo zawsze pozostanie w myślach to jedno – wspomnienie nieszczęśliwego wypadku…Niecałą godzinę przed zakończeniem pracy Paulina musiała wyczyścić jedną z maszyn. Przez chwilę nieuwagi, nieświadomość, a może po prostu ze zmęczenia, za bardzo zbliżyła prawą dłoń do przenośnika, który wciągnął ją do środka i zmiażdżył.

Te kilka sekund dosłownie zrujnowało życie Pauliny i jej rodziny. Paulina zawsze była radosna, pełna ciepła i życzliwości dla drugiego człowieka. Największą wartością była i jest dla niej rodzina. Wolny czas poświęcała na wypoczynek w gronie rodziny i przyjaciół, pielęgnowała swoje pasje: taniec i jazdę na rowerze. Paulina wraz z mężem i synkiem wiodła szczęśliwe życie. Wypadek przerwał okrutnie możliwość realizacji marzeń i planów! Teraz jedynym marzeniem jest powrót do zdrowia i sprawności. 
Jedyną szansą powrotu do sprawności jest zakup specjalistycznej protezy i intensywna rehabilitacja, co niestety jest bardzo kosztowne.