Koncert Świąteczny HEJ KOLĘDA WORLD KOLĘDA

W niedzielę 19 grudnia 2021 r. o godz. 18.00 w naszej pięknej brzezińskiej Świątyni rozbrzmiały najpiękniejsze ze wszystkich – bo Polskie – Tradycyjne kolędy … . Koncert jednakże był absolutnie niecodzienny, bo aranżacje muzyczne Roberta Matuszewskiego – saksofonisty przeniosły nas w podróż świąteczną dookoła świata. Polskie kolędy zagrane były w rytmach i stylach (światowych tańców takich jak bossa nova, turkish ethnic, tango, walc, oberek i innych …) charakterystycznych dla kultury włoskiej, brazylijskiej, portugalskiej, hiszpańskiej … .

Dziękujemy całemu Zespołowi QUARTET Z GWIAZDKĄ za te niecodzienne doznania i tę niespodziewaną podróż.

W tę podróż muzyczno-świąteczną zabrali nas:

• Robert Matuszewski – saksofon sopranowy i flet prosty (aranżer i pomysłodawca projektu muzycznego)
  • Lilianna Giernalczyk – vocal
  • Piotr Słociński – akordeon
  • Piotr Rogacki – kontrabas
  • Bartek Pilarczyk – perkusja

Dziękujemy gorąco Księdzu Kanonikowi Robertowi Wardęckiemu – Proboszczowi naszej Parafii za gościnę i za piękne słowa skierowane do Publiczności, otwierającej serca na czynienie dobra …

Dziękujemy Panu Wójtowi – Markowi Cieślarczykowi za wsparcie naszych działań i życzliwość dla Akcji pomocy Jagódce.

Szczególnie gorąco gratuluję i dziękuję Wokalistkom Centrum Kultury: Agatce Marszałek i Agatce Małeckiej za pięknie wyśpiewane w supporcie utwory.

Dziękujemy wszystkim naszym mieszkańcom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Wójta Gminy Brzeziny i Centrum Kultury, i uczestniczyli zarówno w koncercie, jak i w zbiórce – kiermaszu dedykowanej naszej Jagódce. Jagódka też uczestniczyła w tym świątecznym koncercie.

Nasz kiermasz mógł mieć miejsce dzięki wielu darom otrzymanym od:

• Pani Anny Kister (podarunki zebrane od ludzi dobrej woli)
  • Pani Jolanty Więcław (wypieki)
  • Pani Karoliny Duleby (prace rękodzielnicze)
  • Pani Karoliny Grandyberg (książki i pluszaki)
  • Pana Marka Tomaszewskiego – Artysty Plastyka (obraz “Kwiaty w filiżance”)

Gorąco Państwu dziękujemy … !!!
Dzięki Wam i dzięki otwartym sercom Publiczności na konto SIEPOMAGA.pl wpłynęło od społeczności brzezińskiej 3120 zł.

Relacja zdjęciowa z naszego Koncertu na stronie Życia Kalisza TUTAJ