ZIMOWA KRAINA ANIMACJI

Aktualnosci, IC Animacje na wakacje

Pierwszy dzień Zimowej Krainy Animacji 😊rozpoczęliśmy zajęciami integracyjnymi, ale nie zabawą a nauką. Nauka przygotowania potraw, manualny trening, pozyskanie wiedzy o produktach, z których przygotowywano sałatki i nabywanie umiejętności współpracy w grupie – to główne założenia tego warsztatowego dnia. 🥦🥕🌽🥒🍅🍑🍒🍉🍎🍐🍇🍓🍐🍊Dzieci obiecały zrobić sałatki w domu. Ciekaw czy dotrzymają słowa …?

Dziś (25 stycznia 2022) dalszy ciąg treningu manualnego – Pani Marta Filipczak i Pan Marek Tomaszewski zaprosili dzieci do zabaw plastycznych, dziś początek starań artystycznych … czy będzie finałowa wystawa – okaże się wkrótce. Sami jesteśmy baaaardzo ciekawi, co „zmajstrują” nasi młodzi Artyści ‼️

Póki co, dzieci ćwiczyły inne niż używane techniki malarskie, malowały “słomkami”, patyczkami, gąbkami i z tych niecodziennych prac wykonały wesoły napis dot. naszych ferii. Chyba się świetnie bawiły podczas “walk” na statki i rakiety z origami, bo uśmiechom i hałasom nie było końca. Dziękujemy za zabawy edukacyjno-warsztatowe naszemu Gościowi – Panu Markowi.

ZIMOWA KRAINA ANIMACJI trwa… wczorajszy dzień – trzeci – znów plastyczny – upłynął w atmosferze tworzenia “weneckich masek” pod czujnym okiem Pana Marka Tomaszewskiego – Artysty Plastyka, w atmosferze zabawy, no i … podróży pociągiem – skoro o Wenecji mowa. Myśl o podróżach pociągami zainspirowała dzieci do narysowania całego składu wagonów i lokomotywy parowej. Pod okiem Pani Marty Filipczak – naszej Plastyczki i Bibliotekarki powstał barwny długi pociąg przemierzający krainę wyobraźni naszych małych artystów. Poza tym były “bitwy” na balony i wesołe zabawy ruchowe. Para – buch, koła w ruch!

🎺🎷🎶Czwarty dzień animacji zaczęliśmy muzycznie w rytmie marszowym Parafialno – Strażackiej Orkiestry Dętej Gminy Brzeziny. Dzieci miały okazję poznać kapelmistrza naszej orkiestry – Adriana Wałowskiego oraz część jej członków. Nasi goście za pomocą zabawy i muzyki przybliżyli dzieciom pojęcia takie jak: rytm, instrumenty dęte, podział instrumentów. Miały także okazję stać się dyrygentami, bądź członkami zespołu. Przypominamy, że nabór do naszej lokalnej orkiestry trwa cały rok. Serdecznie zachęcamy do dołączenia w jej szeregi. Parafialno Strażacka Orkiestra Dęta Gminy Brzeziny ZAPRASZA GORĄCO !

Dzień piąty i niestety ostatni naszej ZIMOWEJ KRAINY ANIMACJI przebiegł niesamowicie atrakcyjnie i – podobnie jak dzień czwarty – w towarzystwie osób działających dla straży pożarnej. Dzieci i młodzież wzięli udział w spotkaniu z Panami Marcinem Przybyłem i Piotrem Jasińskim, którzy zaprezentowali uczestnikom zajęć sprzęt strażacki, a także – a może głównie – przybliżyli i uczyli jak udzielać poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej w zakresie resuscytacji oddechowo-krążeniowej.
Dzieci – jak widać ochoczo przystąpiły do nauki.
Gorąco dziękujemy obu Panom za współpracę i zaangażowanie.