“Ostrów Kaliski. Nasze dziedzictwo. Tu przeszłość łączy się z przyszłością”.

Aktualnosci

Dyrektor Centrum Kultury – Izabela Wiśniewska miała niewątpliwą przyjemność spędzenia niedzielnego popołudnia (24.04.2022 r.) ze społecznością Ostrowa Kaliskiego, która przeżywała w tym dniu niecodzienną uroczystość.

W sali OSP odbyła się promocja książki – albumu pt. ”Ostrów Kaliski. Nasze dziedzictwo. Tu przeszłość łączy się z przyszłością”. Książka jest hołdem życia ludzi tej miejscowości, zawiera ponad 150 stron fotografii i danych dotyczących mieszkańców Ostrowa. Zdjęcia dotyczą okresu od początku XXw. do współczesności.

Uroczystość prowadził Pan Jan Adam Kłysz, bo to właśnie on opracował tę publikację z pomocą wielu przychylnych i zaangażowanych osób. Było mnóstwo wzruszeń a prezentacja multimedialna wywołała entuzjazm i komentarze zgromadzonych. Podziękowano uczestniczącym w spotkaniu: Wicemarszałkowi Województwa Wielkopolskiego Panu Krzysztofowi Grabowskiemu – za przyznane środki, Pani Marcie Wolarz – za zaangażowanie w złożony projekt o dofinansowanie działania, Kołu Gospodyń Wiejskich z Przewodniczącą – Panią Ewą Doruch – za realizację Projektu, Panu Janowi – za serce i czas, jaki poświecił tej publikacji i przygotowaniu uroczystości. Pan Jan Adam Kłysz podziękowanie (💛💛💛) dla wszystkich, którzy użyczyli fotografie i zaangażowali się w projekt złożył na ręce córki najstarszej mieszkanki Ostrowa – Pani Władysławy Kubasik. Rodziny, które udostępniły materiały do książki otrzymały od organizatorów to piękne, nietuzinkowe opracowanie. Serdecznie gratulujemy zarówno pomysłu, jak i finałowej uroczystości. To piękna inicjatywa łącząca ludzi, wydarzenia i historię.

Wśród Gości zaproszonych znalazł się również GOSPODARZ GMINY BRZEZINY- Pan Wójt MAREK CIEŚLARCZYK wraz z Małżonką. Pogratulował gorąco pomysłodawcom, jak również tym, którzy zrealizowali to piękne i ważne dla społeczności Ostrowa Kaliskiego przedsięwzięcie.