Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – nasz FINAŁ!

Aktualnosci

Fantastyczny wieczór z poezją Pani Marzeny Marczyk zakończył tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek w naszym Centrum Kultury. W spotkaniu w dniu 13 maja 2022 roku uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych różnego szczebla: Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, Radny Rady Powiatu Robert Marszałek, Wójt Gminy Brzeziny Marek Cieślarczyk, Przewodniczący Rady Gminy Brzeziny Karol Bakacz, , przewodnicząca Gminnej Komisji Kultury Anna Mituła, dyrektorzy szkół, nauczyciele, seniorzy, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń, czytelnicy.

Bohaterka spotkania z wykształcenia i zamiłowania jest nauczycielem języka polskiego. Ukończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej i klasycznej UAM w Poznaniu. Jak mówi o sobie: „Piszę z potrzeby serca. Kiedy coś mnie poruszy, zaskoczy lub zachwyci, staram się te emocje przenosić na papier…”. Pisze wiersze, limeryki, krótkie opowiadania o bardzo różnej tematyce i felietony. Swoje utwory publikuje głównie w Internecie, tam również zdobywa liczne wyróżnienia i nagrody w rozmaitych warsztatach poetyckich. Dotychczas jej utwory publikowane były w 4 samodzielnych tomikach: „Las rzeczy nieposkromionych”, „Spacer między wersami”, „Krople i kropelki” oraz najnowszy „Pomiędzy łzą i uśmiechem”. To pełne uroku, dojrzałe wiersze o tym co w jej życiu najważniejsze: być dobrym człowiekiem, szczęśliwym, uśmiechniętym nawet wtedy gdy boli dusza, kochanym przez innych i obdarowującym miłością.

Drugą pasją Pani Marzenki jest fotografia, utrwalanie tego, co ulotne i zmienne. Najchętniej fotografuje przyrodę i to co dzieje się wokół niej. Obie te pasje przenikają się w jej życiu i dopełniają całości, dlatego w holu biblioteki zorganizowana została wystawa jej zdjęć. Motywem przewodnim obydwu wydarzeń jest droga.  Droga jako poszukiwanie sensu i droga – którą musimy przejść aby dotrzeć do ostatecznego celu.

Wyjątkową prezentację wybranych utworów, nasyconych ogromnym ładunkiem emocji dopełniały piękne fotografie autorki. Całość uzupełniona jej subtelnym komentarzem stanowiła prawdziwą ucztę dla słuchaczy. Uroczysty nastrój wprowadziła także oprawa muzyczna, którą zapewnili wychowankowie i przyjaciele autorki Joanna i Przemysław Olek oraz Piotr Giernalczyk. Dziękujemy Pani Marzenie i Jej Gościom za ten magiczny wieczór.