W Bibliotece się … działo !

Aktualnosci

Co roku z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w dniach 8-15 maja obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa i podkreślenie roli bibliotek w społeczeństwie. Hasło tegorocznej XIX edycji “Biblioteka – świat w jednym miejscu” zainspirowało Brzezińskie Centrum Kultury i Bibliotekę do wypełnienia tego czasu wydarzeniami o różnorodnej tematyce dla szerokiej grupy odbiorców.

ZA NAMI TAKIE OTO WYDARZENIA:

DZIEŃ PIERWSZY:
Świętowanie rozpoczęliśmy warsztatami plastycznymi dla młodzieży, podczas których powstały barwne i oryginalne koszulki tworzące napis “biblioteka”.

DZIEŃ DRUGI:
W drugim dniu naszej zabawy wyruszyliśmy w poszukiwaniu szczęścia  z początkującymi czytelnikami. Towarzyszył nam miś Porzucek i współautorka książki “Miś  i czarodziejka” – Pani Anna Mituła.

Na spotkanie z lekarzem Panem Jackiem Brzostowskim, który omawiał  najważniejsze problemy zdrowotne osób starszych, zaprosiliśmy grupę seniorów 60 +.

DZIEŃ TRZECI:
W niecodzienną i smakowitą podróż kulinarną szlakiem najbardziej znanych potraw świata i ciekawostek z nimi związanych zabrała dzieci Pani Ewelina Barcicka (właścicielka “Zajazdu pod Kuźnicą”). Było smacznie, zdrowo i pasjonująco.

DZIEŃ CZWARTY:
Młodzież mogła zainspirować się i wyjaśnić swoje wątpliwości podczas warsztatów “TikTok czy You Tube oto jest pytanie?”. Pan Michał Kuczyński, z firmy reklamowej JumbGlobal, zachęcał uczestników do poszukiwania pomysłu na promowanie siebie, swoich umiejętności oraz zainteresowań w wirtualnym świecie.

FINAŁ:

Na finał przygotowaliśmy coś dla duszy, spotkanie z poezją i fotografią Pani Marzeny Marczyk „Życie jest drogą”. Autorski wieczór ubrany w muzyczne frazy i piękny wokal dzięki Pani Aleksandrze Olek i Panom: Przemysławowi Olkowi i Piotrowi Giernalczykowi, przeniósł zaproszonych gości w inny wymiar i wywołał wiele wzruszeń (oddzielny artykuł na naszej stronie).

Dopełnieniem poezji Pani Marzeny jest wystawa fotografii, którą można podziwiać do końca sierpnia w holu Brzezińskiego Centrum Kultury i Biblioteki.                                                                                

Zapraszamy serdecznie nie tylko podczas takich akcji i wydarzeń, ale także w dni powszednie, ponieważ w naszej bibliotece znajdziecie różnorodność, inspirację, wiedzę, relaks  i zabawę – świat w jednym miejscu.