26. BIESIADA FOLKLORU ZIEMI KALISKIEJ W BRZEZINACH

Aktualnosci, IC Biesiada ARA

Za nami kolejna edycja biennale konkursowego, którego organizatorem jest Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu a współorganizatorem nasza Instytucja.

Biesiada to wielkie święto ludzi, którzy od lat niezmiennie kultywują tradycje wokalne, instrumentalne, taneczne Regionu, dbają o zachowanie od zapomnienia dorobku i wiedzy „dawnych czasów”. Dziękujemy za barwne i radosne widowisko i wszystkim Wam gratulujemy zapału, energii, radości – jaką emanujecie! Gratulujemy gorąco nagrodzonym a tym, którzy „sekundowali” dziękujemy za wsparcie i obecność. Dziękujemy Wójtowi Gminy Brzeziny Panu Marek Cieślarczyk, Pani Ewie Wabnik – Skarbnikowi Gminy Brzeziny, Panu Dyrektorowi CKiS w Kaliszu – Dariusz Grodziński za Waszą obecność i dobre słowo skierowane do Artystów, radnym Gminy Brzeziny (w tym zawsze obecnej na naszym imprezach Pani Annie – Anka Mituła oraz rodzinom naszych Artystów. Dziękujemy wszystkim Wykonawcom, dzięki którym to wydarzenie istnieje ponad 50 lat, i którzy tworzą jego niepowtarzalny klimat i charakter. Z serca wszystkim gratulujemy. Ogromnie cieszy nas fakt, że wśród nagrodzonych przez Szanowne Jury osób znalazły się nasze Zespoły i nasza Solistka.

Pełny werdykt opublikujemy, jak tylko zostanie on pokazany na stronie CKiS w Kaliszu. Ale wiemy już wszystko – bo wczorajszy Finał jest już faktem, a zatem przekażemy naszym Mieszkańcom informację o naszych sukcesach:
1️⃣ Pierwsze miejsce w kategorii zespołów śpiewaczych otrzymały nasze Panie z ZESPOŁU PIEŚNI BRZEZINIANKI (Maria Bilska-Przybył, Janina Plichta, Helena Szych, Zenobia Olszewska, Sabina Biernacik, Sabina Dymarczyk, Janina Lewandowska i Marii Głąb) oraz ex aequo Panie z Biadkowianek i Kobierzanek


1️⃣ Pierwsze miejsce oraz dodatkową – nowo ustanowioną nagrodę GRAND PRIX Przeglądu – “Gałązkę Brzeziny” otrzymała nasza solistka – PANI JANINA PLICHTA


1️⃣ Pierwsze miejsce w kategorii kapel ludowych otrzymała KAPELA LUDOWA BRZEZINY – skład I (Lucjan Dymarczyk – harmonia, Zbigniew Witkowski – skrzypce i Stanisław Pawlik – bęben ze stalką).


2️⃣ Drugie miejsce w kategorii kapel ludowych otrzymała KAPELA LUDOWA BRZEZINY – skład II (Zdzisław Siudy – skrzypce, Lesław Antczak – akordeon i Stanisław Pawlik – bęben ze stalką).

1️⃣👍 Po raz pierwszy Jury nagrodziło podczas konkursu bębniarzy. i tak wyróżnienie dla bębniarza otrzymał nasz PAN STANISŁAW PAWLIK. Ogromnie się cieszymy i gratulujemy !Jesteśmy dumni z NASZYCH ARTYSTÓW‼️‼️‼️‼️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Gratulujemy gorąco, to piękne nagrody, jakże zasłużone za tyle lat działalności i kultywowania tradycji muzycznych gminy Brzeziny i Wielkopolski Południowej.

A występy oceniało Jury na najwyższym poziomie:
1️⃣dr Arleta Nawrocka-Wysocka – etnomuzykolożka (Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Akademia Muzyczna w Łodzi ) – Przewodnicząca
2️⃣prof. UAM Anna Weronika Brzezińska – etnolożka (Uniwersytem im. A.Mickiewicza w Poznaniu)
3️⃣Piotr Kulka – etnochoreolog, folklorysta, Kierownik Zespołu Wielkopolanie (Wojewódzka Biblioteka Publiczna o Centrum Animacji Kultury w Poznaniu)
4️⃣Anna Maria Gałczyńska – folklorystka, specjalista ds. dziedzictwa kulturowego CKiS w Kaliszu) – sekretarz Jury.

Dziękujemy za tę pracę ‼️‼️

Dodaj komentarz