PODARUJ KSIĄŻKĘ UKRAIŃSKIM DZIECIOM

Aktualnosci

Brzezińskie Centrum Kultury i Biblioteka zostało zakwalifikowane do 2. edycji projektu PODARUJ KSIĄŻKĘ UKRAIŃSKIM DZIECIOM. 

Lista wszystkich zakwalifikowanych bibliotek znajduje się na stronie: www.metropoliadzieci.weebly.com

Książki dla dzieci w języku ukraińskim dotrą do nas na przełomie sierpnia i września.  Przekazane zostaną naszej bibliotece przez Fundację Metropolia Dzieci  nieodpłatnie jako darowizna. Będą włączone do księgozbioru, a następnie udostępniane zainteresowanym czytelnikom. Stworzymy specjalnie wyeksponowaną półkę z oznaczeniem, by ukraińscy Czytelnicy i Czytelniczki wiedzieli, gdzie znajdują się pozycje w ich ojczystym języku.

Projekt realizowany jest dzięki współpracy i przy wsparciu następujących firm i instytucji: Instytut Książki, Polska Sekcja IBBY, Biblioteka Narodowa, Lustro Biblioteki, Czas Dzieci, Polskie Radio Dzieciom, Fundacja Powszechnego Czytania, Wydawnictwo Media Rodzina, Insignis Media, Wydawnictwo SQN, Lingacious, Avant Assessment, Fundacja PZU, Fundacja Orlen, Fundacja BGK, Fundacja Lotos, DPD oraz dzięki wszystkim, którzy wsparli pomysł na portalu zrzutka.pl.

Cieszymy się ogromnie, że nasza instytucja znalazła się w gronie obdarowanych, a książki trafią w sumie do prawie 500 bibliotek w całej Polsce 🙂