NARODOWE CZYTANIE w BRZEZINACH

Aktualnosci

W dniu 3 września 2022 r. w malowniczych Brzezinach, nad stawami, miała miejsce powiatowa odsłona Narodowego Czytania. W czytaniu uczestniczyła cała rzesza miłośników literatury nie tylko z terenu powiatu, a nade wszystko z Gminy Brzeziny – co nas ogromnie cieszy.


Scenerię do wydarzenia stanowiła urokliwie mieniąca się woda, po której muzykanci: Lucjan Dymarczyk i Zbigniew Witkowski z łódki raz po raz “raczyli” zgromadzonych melodiami iście romantycznymi, tematycznie związanymi z recytowanymi utworami (np. Wiła wianki, czy Piękna Jesteś).

Blisko trzy godzinne spotkanie z literaturą mickiewiczowskich Ballad i Romansów umilił uczestnikom Pan Michał Zator, bo w towarzystwie jego śpiewu i słodkiej harfy mogło być już tylko bardziej romantycznie i … cieplej.

A czytających było naprawdę wielu: od GOSPODARZA MIEJSCA – WÓJTA GMINY BRZEZINY – PANA MARKA CIEŚLARCZYKA (tu w towarzystwie naszej radnej – Pani Anny Mituły) począwszy, na GOSPODARZU POWIATU – STAROŚCIE KALISKIM – PANU KRZYSZTOFIE NOSALU skończywszy. Nie zabrakło ludzi kultury, oświaty, działaczy, radnych, sołtysów, pracowników samorządowych… .

Gratulujemy Artystom wspaniałego przygotowania i doniosłego, poetyckiego ducha, który wyczuwało się nieopodal “mickiewiczowskiej topieli”.