Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa

Aktualnosci

13 i 14 grudnia 2022 r. odwiedzili naszą instytucję uczniowie klas III i II SP w Brzezinach z  Wychowawczyniami: Panią Beatą Idczak i Panią Edytą Łuczak. Kierownik biblioteki – Pani Agata Wojtas zapoznała uczniów z literaturą bożonarodzeniową, wspaniałymi wierszami Maliny Prześlugi z książki “Bombka z gwiazdką” oraz ciekawymi opowieściami z książki “Święta na świecie” Sofie M. Brand, rozmawialiśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych.
Jednym z takich zwyczajów jest ponad stuletnia tradycja wysyłania kartek z życzeniami. Ten zwyczaj przybliżył nam gość specjalny – Pani Maria Kasperska – członkini Stowarzyszenia 50 +, emerytowana nauczycielka. Jej pasją jest tworzenie świątecznych ozdób i kartek okolicznościowych.

Pani Maria przygotowała zestaw małych dzieł sztuki i opowiedziała, jak takie cuda powstają. Dzieci otrzymały fantastyczne komplety materiałów. i pod pod fachowym okiem Artystki Marii, krok po kroku projektowały, a potem sklejały w całość świąteczne kompozycje. W przerwach śpiewaliśmy ulubione kolędy. W twórczej i miłej atmosferze uczniowie wykonali przepiękne bożonarodzeniowe miniatury, którymi obdarują najbliższych. Mali czytelnicy wypożyczyli również wybrane przez siebie tytuły, które wypełnią im przedświąteczny czas oczekiwania na Św. Mikołaja.

Serdecznie dziękujemy Pani Marii Kasperskiej za wspaniałą lekcję kreatywności a dzieciom za twórczy zapał i czytelniczą aktywność. Wszystkim życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia.