Światowy Dzień Kota w Bibliotece

Aktualnosci

Z okazji Światowego Dnia Kota bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy II SP w Brzezinach w towarzystwie swoich puchatych masKOTEK.

Wiersze Franciszka Klimka i Agnieszki Frączek wprowadziły uczniów w kocią tematykę. Gościem specjalnym spotkania była Pani Ewa Bielska, która prowadzi sklep i salon groomerski dla zwierząt TAJGA w Kaliszu, a prywatnie jest opiekunką i wielbicielką kotów. Rozmawialiśmy z dziećmi o powodach miłości ludzi do kotów i kotów do ludzi. Pani Ewa opowiedziała o tym, jak należy opiekować się kocimi przyjaciółmi i jak pomagać zwierzętom w potrzebie.

Rozmawialiśmy także o najbardziej znanych rasach kotów. Uczniowie na bieżąco wykazywali się swoją sporą wiedzą na temat życia i zachowań nocnych drapieżników.

Mali miłośnicy kotów przygotowali ogromne pudło wypełnione karmą, którą przekazali dla Zwierzęcego Banku Karmy w Kaliszu. Stamtąd dary trafią do bezdomnych i potrzebujących pomocy zwierząt. Dziękujemy serdecznie Pani Ewie Bielskiej za upominki dla dzieci i przemiłe spotkanie a dzieciom za dobre serca, empatię i miłość do zwierząt.