ZIMOWA KRAINA ANIMACJI

Aktualnosci, Zaproszenia

Zimowe spotkania w Centrum Kultury trwają …
co dzieci robiły w poszczególne dni? Zobaczcie sami.

DZIEŃ V – PIĄTEK 10 LUTY 2023

Dziś już ostatni dzień Zimowej Krainy Animacji⛄️❄️🌬💨 pt. “Animacyjne rozmaitości – extra aktywności”. Czas pobytu w naszym Centrum Kultury upłynął na zabawach integracyjnych, ruchowych i manualnych. Dzieci mogły spróbować swoich sił i rozwijać zdolności manualne tworząc zwierzęta z balonów.🎈🎈 Podczas zabawy pobudziły wyobraźnię – ilustrując tekst książki.🖌 Mogły się również wyszaleć podczas zabaw ruchowych, czy też sprawdzić swój refleks i spostrzegawczość w trakcie zabaw z chustą animacyjną. Dzisiejsze “aktywności” dostarczyły dzieciom wiele radości i uśmiechu.❤️❤️

DZIEŃ IV – CZWARTEK 9 LUTY 2023

„Od pomysłu do pudełka” to kolejny już dzień Zimowej Krainy Animacji. ❄️❄️⛄️Dzisiejsze spotkanie zabrało uczestników w świat gier planszowych. Dzieci na przykładach znanych gier poznały ich budowę i pod okiem Pani Natalii stworzyły własny scenariusz gry.❤️ Oczywiście nie mogło zabraknąć przetestowania gry i wspólnej rywalizacji. 🎲🎲🎲

DZIEŃ III – ŚRODA 8 LUTY 2023

DOKARMIANIE LEŚNYCH ZWIERZĄTEK.
Trzeci dzień Zimowej Krainy Animacji upłynął nam niecodziennie, w planach był przejazd leśnymi duktami, które zaprowadziły nas pod paśniki dla zwierząt i pas zaporowy. Tam Pan Leśniczy Mateusz opowiadał nam o tajemniczym świecie zwierząt, o ich zimowych zwyczajach.
A my wiedząc, że zwierzętom mają zimą problem z pożywieniem przywieźliśmy ze sobą trochę smakołyków dla nich. Do paśników trafiły warzywa, owoce, orzechy i ziarna.

Nauczyliśmy się wczoraj rozpoznawać tropy i ścieżki zwierząt. Dowiedzieliśmy się także jak wygląda opieka nad młodym lasem. Wyprawę zakończyliśmy pod leśniczówką w Pieczyskach. Czerwone nosy i rumieńce na policzkach były sygnałem, że już czas na ognisko, przy którym zaprzyjaźnieni leśnicy przeprowadzili quiz na temat informacji zdobytych podczas wycieczki.
Pieczony chleb i kiełbaski oraz gorąca  herbata w takich „okolicznościach przyrody” smakują wyjątkowo. Za nami kolejny dzień przygód z Zimową Krainą Animacji.

Dziękujemy bardzo za wspaniałą lekcję przyrody Pani Magdalenie Lotka – Edukatorce Nadleśnictwa Kalisz, Pani Patrycji Mikołajczyk – Podleśniczej Leśnictwa Wilcze Ługi, gospodarzowi spotkania Panu Mateuszowi Skoczylasowi – Leśniczemu Leśnictwa Brzeziny oraz Panu Sławomirowi Bojakowskiemu z Koła Łowieckiego „Szarak”.

DZIEŃ II – WTOREK 7 LUTY 2023

🌨❄️Zimowa Kraina Animacji zabrała dziś dzieci do bajkowego świata filmu.🎬📽 „Kot w butach. Ostatnie życzenie” to niezwykle efektowna animacja ze szczęśliwym zakończeniem, pełna zwrotów akcji i przygód z kocimi bohaterami w roli głównej. Przyjaźń i dobro pokonuje wszelkie przeszkody i wygrywa ze złem.❤️❤️ Z takim optymistycznym akcentem kończymy drugi dzień naszej zimowej zabawy i nabieramy sił na jutrzejszą wyprawę do mroźnego lasu. 🌬🌲🌲❄️❄️

DZIEŃ I – PONIEDZIAŁEK 6 LUTY 2023

O rety, ale gadżety! I to jakie❗️ Od pomysłu do realizacji droga niedaleka. Pełni zapału, uczestnicy Zimowej Krainy Animacji ❄️☃️przystąpili do pracy. Najpierw szlifowanie krążków ze sklejki, malowanie, wycinanie i klejenie.✂️🖌🖍 Mali artyści stworzyli bajecznie kolorowe magnesy z fantazyjnymi i niepowtarzalnymi motywami. W drugiej części zajęć ćwiczyli zdolności manualne, cierpliwość i dokładność. Z barwnych koralików nawlekanych na sznureczki dzieci wykonały oryginalne breloczki. Wszystkie gadżety będą doskonałym i unikatowym upominkiem dla kogoś bliskiego.❤️❤️ Dziękujemy za sympatyczny i twórczy poniedziałek.❤️❤️

________________________________

ZAPROSZENIE

Drogie Dzieciaki! Drodzy Rodzice!

Kto brał udział w Zimowej Krainie Animacji 2022 ten wie, że chcemy – podobnie jak w minionym roku – spędzić z Wami jeden tydzień ferii. Proponujemy Wam udział w aktywnościach i zabawach na miejscu – w Centrum Kultury, a także w dwóch wyprawach feryjnych. Program animacji znajdziecie na plakacie. Uczestników zapisujemy do 3 lutego br. (ze względów organizacyjnych musimy wiedzieć, ile osób zechce skorzystać)! Gorąco zapraszamy!

Karta zgłoszenia do udziału w ZIMOWEJ KRAINIE ANIMACJI
dostępna w sekretariacie placówki

lub do pobrania tu poniżej: