Finałowy Koncert Artystów CK – 21 czerwca 2023

Aktualnosci, IC Dni kultury brzezińskiej

Takie zaproszenie na ręce najbliższych przekazali uczestnicy naszych zajęć: wokalnych, nauki gry na instrumentach, tanecznych i fotograficznych, po to, by w dniu 21 czerwca zaprezentować “światu” swój dorobek artystyczny – plon całorocznej pracy.

W imieniu Instytucji oraz wszystkich występujących Gości powitała dyrektor Centrum Kultury – Izabela Wiśniewska, kierując do wszystkich słowa podziękowania, uznania – gratulując dzieciom całorocznej wytrwałej pracy. Koncert składał się z 13 popisów oraz wystawy fotograficznej, na sali podziwiać można było również wystawę prac plastycznych grup Pani Marty Filpczak.

Zaproszenie na uroczystość przyjęli: PAN MAREK CIEŚLARCZYK – WÓJT GMINY BRZEZINY, PANI ELŻBIETA PLEWIŃSKA – DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SOBIESĘKACH, PAN BOGDAN MARSZAŁEK – RADNY RADY GMINY BRZEZINY a także PANI EWELINA ŁUSZCZEK – Wychowawczyni jednej z występujących Artystek. Gorąco dziękujemy za Waszą obecność i wsparcie.

Podczas Koncertu mieliśmy przyjemność usłyszeć, zobaczyć i przeżywać emocje wywołane popisami artystycznymi wielu młodych ludzi. Na deskach estrady stanęli wychowankowie Pani Izabeli Wiśniewskiej, Pana Pawła Przybylskiego, Pana Pawła Marciniaka i Pana Piotra Sieraszewskiego. Kilka osób z przyczyn niezależnych nie mogło dotrzeć na koncert, ale
w niniejszej relacji również o nich napiszemy – jako że cały rok 2022/2023 uczęszczali na zajęcia.

Dziękujemy gorąco wszystkim za tę liczną obecność – jakże ważną dla naszych Artystów. Wasze ciepło i owacje były wyrazem gratulacji dla młodych ludzi.

ARTYŚCI pracujący z Panią Izabelą Wiśniewską:

Agatka Marszałek, Julia Langa, Magdalena Łazarek, Ania Kowalczyk, Weroniczka Pawlak, Maksymilian Kłysz. Nie mogli dotrzeć na koncert: Ewelina Rajewska i Nikola Kwiatkowska. Wszystkim gorąco gratulujemy sukcesów, postępów w nauce emisji głosu i tego pięknego występu. Wśród wychowanków Pani Wiśniewskiej jest instrumentalista – Michał Kasperski, który w bieżącym roku szkolnym rozpoczął swoją przygodę z keyboardem i po raz pierwszy wystąpił przed publicznością. To wielkie wyzwanie, zakończone sukcesem !

O uroczyste wręczenie dyplomów naszym pasjonatom sztuk muzycznych dyrektor Brzezińskiego Centrum Kultury i Biblioteki – Pani Izabela Wiśniewska poprosiła Wójta Gminy Brzeziny – Pana Marka Cieślarczyka, który w gorących gratulacjach i podziękowaniach przekazał słowa uznania zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Akt wręczenia dyplomów gratulacyjnych uczestnikom zajęć wokalnych
Instrumentalista Michał Kasperski otrzymuje dyplom od Wójta Gminy – P. Marka Cieślarczyka

Artyści pracujący pod okiem Pana Pawła Marciniaka:

W naszym CK prowadzimy zajęcia instrumentalne – nauki gry na gitarze. Instruktor Paweł Marciniak przygotował ze swoimi podopiecznymi piękny popis. Wśród uczestników zajęć gitarowych mamy wspaniałych, zdolnych młodych ludzi: Nikolę Kasperską i Roksanę Szczepaniak, Nikodema Gawełka, Andrianę Zahorodną.

duet Roksana i Nikolka

W zajęciach instrumentalnych – nauki gry na gitarze pod okiem Pana Pawła Marciniaka pracowali także w bieżącym roku szkolnym: Gabriela Kłysz, Gabriela Nowak i Kacper Woźniak, którzy nie wystąpili jeszcze podczas tegorocznego popisu.

Moment wręczenia dyplomów instrumentalistom CK

Artyści pracujący pod okiem Pana Piotra Sieraszewskigo:

Na brzezińskiej estradzie w ten środowy wieczór pojawili się również tancerze ZESPOŁU TANECZNEGO “REMIX”, niestety nie w komplecie – czasem tak bywa, ale i tak spisali się znakomicie. Zespół pracuje w CK pod kierunkiem Pana Piotra Sieraszewskiego. Podczas koncertu zaprezentował się w trzech odsłonach, w choreografiach: ARLEKIN, PIRACI i SAMBA.

Gorąco gratulujemy brzezińskim tancerkom!

Artyści-fotograficy grup Pana Pawła Przybylskiego:

Prace tych wspaniałych DZIECIAKÓW mieliśmy okazję oglądać przez cały rok – publikowaliśmy je nieustannie dla Państwa, dla nich – ku radości wszystkich i po to, by jeszcze bardziej ochoczo szlifowali swój talent. To wielka sztuka fotografować tak, by zdjęcie stało się dziełem. Oni już tak wiele potrafią, i są tak zafascynowani tymi warsztatami, że radością wielką są dla nas … i dla ich niesamowitego Instruktora – PANA PAWŁA PRZYBYLSKIEGO.

Wszystkim uczestnikom KONCERTU, wszystkim
uczestnikom zajęć i ich nauczycielom gorąco
GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY !!! Życzymy udanych wakacji !!!