Zakończenie roku kulturalnego grup plastycznych CK

Aktualnosci, IC Dni kultury brzezińskiej

Uroczyste podsumowanie niezwykle twórczej działalności pracowni plastycznej dla dzieci i młodzieży za nami. Nasze zaproszenie przyjął Wójt Gminy Brzeziny Pan Marek Cieślarczyk oraz Rodzice i Dziadkowie, a gości powitała Dyrektor  Brzezińskiego Centrum Kultury i Biblioteki Pani Izabela Wiśniewska.

Główni bohaterowie wieczoru – mali artyści, zadebiutowali także na scenie. Po prezentacji ukazującej osiągnięcia artystyczne uczestników Pani Marta Filipczak – ich instruktor Plastyk omówiła kolejno działania każdej grupy.

W podziękowaniu za swoją pracę młodzi twórcy otrzymali unikatowe dyplomy z życzeniami sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu twórczej pasji.

Zajęcia plastyczne w Brzezińskim Centrum Kultury w roku kulturalnym 2022/2023 odbywały się w czterech grupach w wieku od 7 do 13 lat.

Udział w nich wzięło 46 osób pod kierunkiem plastyka Marty Filipczak, od lat prowadzącej tę plastyczną pracownię.

Uczestnicy rozwijali swoje zdolności poznając różnorodne techniki rysunkowe, malarskie, graficzne i rzeźbiarskie, mogli eksperymentować z różnymi materiałami i narzędziami – to słowa ich nauczycielki o nich samych.
….. Młodzi artyści uczyli się wyrażania swoich myśli i emocji za pomocą barwy, kreski i formy. Głównym założeniem działalności pracowni jest kształtowanie postawy twórczej, kreatywności oraz wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży. Kolejnym aspektem naszych działań jest także udział w konkursach i wystawach. Dzięki temu uczestnicy mają szansę skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z innych ośrodków. W minionym roku kulturalnym wzięliśmy udział w 8 konkursach plastycznych na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim i powiatowym.
Nagrody otrzymało 14 osób, a wyróżnienia 31 osób. Zajęcia w tak licznych grupach to także wzajemna inspiracja i budowanie nowych relacji, to także przełamywanie swoich słabości i barier, podejmowanie nowych wyzwań. To nieustanny rozwój i poszukiwanie. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków, bo każdy z nich osiągnął swój cel w artystycznych zmaganiach. Wyobraźnia nie ma granic co widać w pięknych i ekspresyjnych pracach. Inspiracją były m. in. ptaki, dzikie koty, owady, pejzaże górskie i morskie, rośliny, architektura, znane dzieła sztuki oraz fantazja młodych artystów. Gratulujemy Wam serdecznie a rodzicom dziękujemy za wsparcie w rozwoju i pokazywaniu nieskończonych możliwości.

Życzymy Wam wspaniałych wakacji oraz inspirujących przygód.

Udział w działaniach plastycznych brali:

      Grupa I

 1. Maja Piwońska
 2. Solomia Mykhalchuk
 3. Maja Lucenko
 4. Stanisław Łuczak
 5. Karolina Wróbel
 6. Lena Kłysz
 7. Bogumiła Cuper
 8. Wiktoria Doruch
 9. Klementyna Tontor
 10. Solomia Zahorodna
 11. Adam Wyrzykowski

Grupa II

 1. Emilia Artysiewicz
 2. Alicja Langa
 3. Maja Krajewska
 4. Zuzanna Zakrocka
 5. Agata Głąb
 6. Milena Janaśkiewicz
 7. Aleksandra Ułanowska
 8. Julia Janaczyk
 9. Szymon Pilarczyk

Grupa III

 1. Klaudia Kowalska
 2. Malwina Kij
 3. Stefania Wieczorek
 4. Joanna Kasperska
 5. Alicja Spychała
 6. Hanna Spychała
 7. Alicja Kostera
 8. Julia Bartczak
 9. Blanka Stysiak
 10. Lena Wieczorek
 11. Paulina Zmyślona
 12. Aleksander Sadowski

       Grupa IV

 1. Julia Szulc
 2. Natalia Głąb
 3. Emilia Olek
 4. Julia Wolarz
 5. Zofia Zakrocka
 6. Magdalena Mucha
 7. Martyna Żurawska
 8. Paulina Baś
 9. Lena Pietrzykowska
 10. Weronika Pawlak
 11. Łukasz Kanclerz
 12. Oliwia Siwiak
 13. Martyna Bojakowska
 14. Tomasz Ludwicki

Wójt Gminy – Pan Marek Cieślarczyk, dyrektor Brzezińskiego Centrum Kultury i Biblioteki – Pani Izabela Wiśniewska bardzo gorąco gratulowali sukcesów, pasji, wytrwałości wszystkim uczestnikom zajęć i nauczycielowi – Pani Marcie Filipczak – pięknego zaangażowania i sukcesów. Wystawa prac tegorocznych jest w opracowaniu, ale piękną scenografię dla wydarzenia stanowiły wyeksponowane prace pracowni plastycznej z minionego roku szkolnego.

Dodaj komentarz