“Brzezinianki z 1. miejscem w Rzeczycy !”

Aktualnosci

W minioną sobotę mieszkańcy gminy Rzeczyca w powiecie tomaszowskim (woj. łódzkie) oraz goście mieli okazję uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku. Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych, który odbył się w nowej sali widowiskowej przyciągnął uwagę wielu miłośników ludowej muzyki. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11.00, a na scenie zaprezentowało się aż 25 Kapel i Zespołów Ludowych z różnych regionów Polski.

Zawitaliśmy do Rzeczycy chwilę po godzinie 14. jako że dość daleko tam trzeba nam było jechać … , zatem dotarłyśmy w trakcie festiwalowych rywalizacji!

Nowy piękny budynek gminy z salą widowiskową zapraszał sympatycznie do środka, a barwność występów, strojów, instrumentów które nas przywitały dodały tylko energii naszemu Zespołowi.

Trzy piosenki poruszające tematykę życia wiejskiego (tzw. obyczajowe) poruszyły Jury I Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Rzeczycy (w powiecie tomaszowskim, woj. łódzkie), które doceniło walory opowieści naszych Brzezinianek przyznając I MIEJSCE i bogato komentując i komplementując występ… .
Był to prawdziwy – autentyczny przekaz dziedzictwa kultury muzycznej Ziemi Kalisko-Sieradzkiej. „Oj czy jam godna”, „Oj w lesie w lesie” i „Odjechał pun ćtery mile pola” wyśpiewały Panie:
1️⃣ Maria Przybył -Bilska
2️⃣ Janina Plichta
3️⃣ Helena Szych
4️⃣ Marianna Głąb
5️⃣ Janina Lewandowska
6️⃣ Sabina Dymarczyk
7️⃣ Sabina Biernacik
zaś dodatkową atrakcją dla publiczności był popis Pani Janiny Plichty (nagradzanej 💚wielokrotnie solistki Brzezinianek), który zrodził się (jak to już bywało onegdaj) spontanicznie.

Kochane Panie, śpiewajcie ku radości nas wszystkich jak najdłużej ‼️🌺🌺🌺🌺 Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie do udziału w Przeglądzie i miłą atmosferę wydarzenia 🧡

Gorąco gratulujemy naszym wspaniałym Brzeziniankom, które zajęły zaszczytne 1️⃣ miejsce w Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych w Rzeczycy (w Powiecie Tomaszowskim)‼️‼️‼️‼️ rywalizując w grupie 18 zespołów śpiewaczych 🌺 Jury było zachwycone autentyzmem, naturalnością i urokiem pieśni wyśpiewanych przez Panie … Jesteśmy z Was dumni !