KRONIKA BRZEZIŃSKIEJ SPOŁECZNOŚCI

Aktualnosci, Zaproszenia

Drodzy Brzezinianie ‼️‼️

Zapraszamy Was gorąco do wzięcia udziału w przedsięwzięciu mającym na celu zachowanie od zapomnienia “obyczajności” naszej brzezińskiej społeczności, wspomnienia osób, które tworzyły ówczesną (dawną) społeczność i które kreowały życie Brzezin w minionych czasach. 📷📽.

Poszukujemy fotografii sprzed lat Waszych Przodków np. podczas pracy, zdjęcia rodzin podczas obrzędów (chrzcin, wesel, zapustów, pogrzebów, procesji, urodzin i innych wydarzeń), podczas pracy (w polu, obejściu), wycinków z gazet, które obrazują życie dawnych Brzezin i wsi wchodzących w skład brzezińskiej Gromady. Zdjęcia zeskanujemy i wykorzystamy do publikacji cyfrowej (być może również drukowanej), a ta “Społeczna Kronika” będzie dla przyszłych pokoleń źródłem wiedzy o Przodkach, prawdziwym międzypokoleniowym przekazem.

Prosimy o zaangażowanie do poszukiwań młodszych członków Państwa rodzin. Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie.Na zdjęcia czekamy oczywiście w siedzibie naszej instytucji przy ul. 1000-lecia 10 w godz. funkcjonowania sekretariatu tj. 8.00-16.00. Prosimy o pomoc w upowszechnieniu tej informacji (dziękujemy 🥰🥰)