Wieczór z Marcinem Walczakiem – niezapomniany …

Aktualnosci

Wiele emocji wzbudziło wczorajsze spotkanie z autorem kryminałów Marcinem Walczakiem. Od pierwszych chwil zawładnął sceną i trzymał widownię w ogromnym skupieniu do końca wydarzenia. A był to wyjątkowy wieczór autorski, połączony z recitalem muzycznym.

Motywem przewodnim spotkania była najnowsza powieść „Wiedźma”, której akcja toczy się w okolicach Ostrzeszowa i Mikstatu. Pisarz podejmuje w niej problem przemocy wobec osób nieletnich, temat niezwykle trudny, ale coraz częściej poruszany w dyskusjach społecznych. Chce w ten sposób nagłaśniać i piętnować zbrodnie dokonywane na niewinnych osobach, bez względu na zawód czy funkcję społeczną, jaką pełni sprawca. Nasz Gość okazał się bardzo charyzmatycznym mówcą i mimo poważnego tematu robił to z niezwykłą lekkością, czasem z dowcipem, zmuszając jednak widza do refleksji. Wszystkie wypowiedzi ilustrowane były utworami muzycznymi, które doskonale dopełniły ten swoisty performance.

Niezwykły głos, interpretacja wybranych utworów i wyjątkowy nastrój sprawiły, że spotkanie z całą pewnością na długo zapadnie w pamięci uczestników. Po swoistej uczcie duchowej, był czas na zdjęcia, autografy i liczne pytania. Długa kolejka po autografy, indywidualne rozmowy i fakt, że wszystkie książki zostały sprzedane są dowodem na to, że nasza propozycja kulturalna była „strzałem w dziesiątkę”.

Wybrzmiały podczas spotkania nie tylko słowa, ale również piękne utwory wykonane przez naszego Gościa.

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić to popołudnie z nami: przedstawicielom władz samorządowych, nauczycielom z okolicznych szkół i przedszkoli, seniorom i naszym drogim czytelnikom, którzy nadają sens pracy każdego pisarza i nas bibliotekarzy

Poniżej relacja foto z wydarzenia, zachęcamy do obejrzenia… .