ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA Wychowanków Centrum Kultury

Aktualnosci

Nasi Wokaliści i jeden z dwojga instrumentalistów Centrum Kultury potrafią najpiękniej złożyć życzenia świąteczne wszystkim Bliskim i Przyjaciołom i Znajomym i Mieszkańcom Gminy w jeden szczególny (wyjątkowy) sposób – śpiewem i grą. (Prosimy cierpliwie czekać aż zaciągną się filmy, które mają sporą pojemność)

Wszystkim Państwu – wraz z naszymi Artystami i najpiękniejszymi utworami świątecznymi przesyłamy mnóstwa
serdeczności i ciepła płynącego z głębi serca …

Zachęcamy do odsłuchania tych serdecznych i z serca płynących śpiewów świątecznych

Wystąpią dla Państwa:

 • Michał Kasperski – instrumentalista “Lulajże Jezuniu”, “Cicha noc” i “Wesołą nowinę”
 • Agatka Marszałek – “Najlepsze z naszych Świąt” i “Noel”
 • Nikola Kwiatkowska – “Święta w nas”
 • Anna Kowalczyk – “Jadę na święta”
 • Maksymilian Kłysz – “Mario czy Ty wiesz”
 • Małgosia Ficner “Gloria”
 • Lenka Ułanowska i Julcia Woźniak – “Pada śnieg”
 • Julia Langa – “Święta to czas niespodzianek”
 • Joanna Ficner ‘ _Święta, święta”
 • Marzena Dymarczyk – Gdy się Chrystus rodzi”
 • Nikodem Gawełek – “Mario czy już wiesz”

Michał Kasperski – wiązanka kolęd

Michał, to już nie Michałek, który rozpoczął naukę gry na keyboardzie w minionym roku szkolnym, Michał, jesteś już zaawansowanym instrumentalistą, który mam nadzieję – niebawem dołączy do składu duetu wokalno-instrumentalnego Nikolki i Roksanki …
Póki co – Michale – gorąco Ci gratuluję, że się nie poddajesz, że trenujesz zawzięcie i z coraz większą przyjemnością, że w tym roku zrobiliśmy wiele nowego i niełatwego repertuaru, a na Święta aż 4 kolędy, które mam nadzieję zagrasz w wigilijny wieczór swoim Bliskim. Jestem z Ciebie dumna. Życzę Ci pięknych Świąt !!! Brawo !

Agatka Marszałek – “NAJLEPSZE Z NASZYCH ŚWIĄT”

Agatko, cóż Ci mogę życzyć na te święta? Jesteś już bardzo świadomą i dojrzałą Wokalistką, życzę Ci zatem, byśmy mogły pracować i spotykać się jak najdłużej i przeżywać wspólne występy i chwile pracy i radości, i by ta pasja muzyczna towarzyszyła Ci w życiu, a w trudniejszych chwilach była odskocznią od problemów i balsamem dla duszy.

Agatka Marszałek – “NOEL”

Anna Kowalczyk – “JADĘ NA ŚWIĘTA”

Aniu Droga! Jesteś takim radosnym Promykiem, który rozświetla swoim uśmiechem każdy dzień, Twój śpiew przynosi radość i odprężenie – i dobrze, bo sztuka muzyczna ma i powinna służyć drugiemu człowiekowi … pięknie się rozwijasz i “otwierasz” i za to Ci dziękuję ….

Maksymilian “Maks” Kłysz – “MARIO CZY TY WIESZ

Maks, Ty jesteś jak wulkan, który emanuje energią i pasją od pierwszych naszych zajęć, petarda – jak nieraz mówię, określając Twój temperament. Masz talent i do Twojej ukochanej piłki nożnej i do śpiewania (na szczęście) także, Więc życzę Ci mnóstwa radości z obu pasji, wielu występów (choć te już się dzieją – to kolejnych) i samych pozytywnych “krytyków” – czyli tych, którzy oceniają nasze wysiłki … oby te oceny były równie dobre, jak moje … Wesołych Świąt!

Julia Woźniak i Lena Ułanowska – “PADA ŚNIEG”

Dwa moje najmłodsze Skarby to Lenka i Julcia, są słodkie i radosne i choć zaczęły dopiero swą muzyczną przygodę ze śpiewem to już wiemy, że wyrosną na prawdziwe Artystki … Wspaniale, że jesteście z nami i że już mogłyście nagrać swoją pierwszą kolędę i wyśpiewać dla wszystkich naszą “Pierwszą gwiazdę” wspólnie ze starszymi wokalistami. Buziaczki dla Was i szczodrego św. Mikołaja…

Julia Langa – “Święta to czas niespodzianek”

Julciu Kochana, Ty byłaś ze mną od początku, od pierwszego ogłoszenia o organizowanych zajęciach wokalnych. I choć masz duży temperament – to byłaś grzeczną i nieśmiałą Osóbką, która bardzo chce śpiewać. Dziś wciąż jesteś tak słodka, ale już nie nieśmiała. Podejmujesz się wielu trudnych wyzwań wokalnych. Uwielbiam z Tobą pracować, bo jesteś uważna i wytrwała … gratuluję Ci wszystkich dotychczasowych wykonań na przestrzeni prawie 3 lat i tego zapału i pasji, i radości jaka towarzyszy Twojej pracy nad sobą. Wesołych Świąt Julciu!!!

Joasia Ficner “ŚWIĘTA, ŚWIĘTA”

Asiulka, Ty też dotarłaś do nas zaledwie “parę chwil” temu wspólnie z Twoją Siostrzyczką Małgosią. Twoja serdeczność zdobywa serducha na tzw. “dzień dobry” a śpiew słodki, i Twój urok są nie do podrobienia. Życzę Ci mnóstwa radości i wielu wspólnych “prześpiewanych” chwil… Wesołych Świąt !

Nikola Kwiatkowska – “ŚWIĘTA W NAS”

Nikolko Kochana, pracujemy już blisko 2,5 roku i tak jak wspominam często w naszych rozmowach, jestem głęboko przekonana, że uwierzyłaś, że potrafisz i możesz cudownie śpiewać … i od tego momentu nasza wspólna wędrówka wygląda jak piękna bajka o królewnie, która wie, czego chce, i dąży do tego upragnionego celu. Zajęcia z Tobą to czysta przyjemność, a Twoje szerokie zainteresowania gatunkami muzycznymi jest inspirujące i dla mnie … Gratuluję Kochana ! Wesołych Świąt ! Pozdrawiam Mamę i dziękuję za tegoroczną współpracę 🙂

Małgorzata Ficner – “GLORIA”

Małgosiu miła, spotkałyśmy się roku temu, i wciąż żałuję, że nie doszło wtedy do skutku nasze zamierzenie … zamiast śpiewać piosenki ludowe, których jednak nie “zaakceptowałaś wewnętrznie” trzeba było “zgarnąć” Cię od razu na moje zajęcia. Ale dziś, mimo krótkiego czasu (odkąd ćwiczymy) już pięknie rozkwitasz i pracujesz nad swoim głosem. Ogromnie się cieszę, że jesteś, i że mogłyśmy przygotować nasz świąteczny występ. Wesołych Świąt Siostrzyczki !

Nikodem Gawełek – “MARIO, CZY TY WIESZ”

Nikodemie, nawet nie wiesz jak mi miło, że wróciłeś po przerwie na moje zajęcia, do śpiewania (przerwie która musiała mieć miejsce z powodu zmiany barwy Twojego głosu), dziś już nie dziecięcy repertuar śpiewasz, dziś na nowo uczysz się Siebie w sztuce wokalnej i tym bardziej się cieszę, że jesteś i życzę Ci mnóstwa radości z tej pasji … . Wesołych Świąt!

Marzena Dymarczyk – “GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI

Marzenko, jesteś jedną z najkrócej uczęszczających na zajęcia Wokalistek, zatem nasza wspólna droga dopiero się rozpoczyna, życzę Ci dużo wiary w siebie, bo jest niezbędna w tej “profesji”, dużo pogody wewnętrznej i satysfakcji, którą daje nam zawsze dobrze zrealizowane zadanie, i jego efekt końcowy. Wierzę, że otworzysz się wkrótce i będziemy mogły wówczas “przenosić góry”, ale i tak się cieszę ogromnie, że jesteś z nami, nagrałaś kolędę i przełamałaś swoje pierwsze lęki związane z występem publicznym. Życzę Ci, by takich występów było jak najwięcej. Wesołych Świąt !

Drodzy moi Wokaliści!

Jestem z Was wszystkich bardzo dumna, jednocześnie chcę, żebyście wiedzieli, że każdy z Was jest wspaniałym i niepowtarzalnym Człowiekiem, ciepłym i serdecznym, gotowym walczyć o swoje miejsce w życiu, o swój rozwój. To niekoniecznie będzie tak, że pójdziecie dalej w drogę ze śpiewem na ustach. Wybierzecie w życiu różne kariery, różne kierunki i zawody, ale pamiętajcie, że śpiew przynosi radość sercu i tym, którzy nas kochają, więc korzystajcie w życiu z tych nabytych umiejętności …
Pamiętajcie, że Wasze występy to nie tylko popisy wokalne, to przede wszystkim prezent dla innych, a dla Was nauka przełamywania stresu wynikającego z publicznego wystąpienia (która przyda się w szkole, w egzaminach, i dalej w rozmowach z przyszłymi pracodawcami – choć to jeszcze daleko), nauka systematyczności i wytrwałości w dążeniu do celu i wiele innych umiejętności, które się rodzą i utrwalają w Was podczas naszej pracy … a piosenki i ich teksty uwrażliwiają Was na drugiego człowieka, na sztukę … więc podążajcie tą droga jak długo się da …

Dziękuję, że jesteście – Izabela Wiśniewska

Wokaliści Centrum Kultury dla Was – “PIERWSZA GWIAZDA

PIERWSZA GWIAZDA

Wesołych Świąt !!!

Gorące podziękowania kieruję do Pana Pawła Przybylskiego i jego dwóch grup wspaniałych Fotografów za świąteczną sesję 8 grudnia 2023 r., o której piszemy oddzielnie w artykule ” Śpiewająca sesja Foto co to”.