Zajęcia feryjne w Centrum Kultury

Aktualnosci, IC Animacje na wakacje

Kochani Rodzice ‼️ (lub Dziadkowie)‼️Zapraszamy gorąco dzieci – mieszkańców naszej Gminy do uczestnictwa w naszych zimowych animacjach-atrakcjach-warsztatach-wyjazdach🥰

Rozpoczynamy zapisy na poszczególne dni i wydarzenia. Dzwońcie, przybywajcie, zachęcamy gorąco, by dzieci zająć w ferie czymś pożytecznym, czymś czego może jeszcze nie próbowały …?
Poniżej plakat główny, szczegóły dot. wyjazdu do kina i warsztatu ceramicznego będą w oddzielnej publikacji. Pozdrawiamy i życzymy pięknego dnia 😀😀😀

Relacje z naszych wydarzeń feryjnych !

Wyprawa do lasu !
22 luty 2024

W ostatnim dniu naszych zimowych atrakcji wyruszyliśmy po przygodę niecodziennym pojazdem. Wyprawę leśnymi duktami i śladami dzikich zwierząt przygotowali dla nas: leśniczy Leśnictwa Brzeziny Pan Mateusz Skoczylas i podleśnicze, Pani Klaudyna Herbich oraz Pani Patrycja Mikołajczyk. Na każdym postoju czekały na nas ciekawe opowieści z życia lasu. Dowiedzieliśmy się, jak ważna w utrzymaniu równowagi w przyrodzie jest dbałość o zachowanie ginących gatunków zwierząt. Zdobyliśmy bardzo cenną wiedzę na temat drzew iglastych i liściastych. Wszystko to po to, by lepiej zrozumieć zasady poszanowania przyrody i zjawiska w niej zachodzące.

Ostatnim przystankiem w tej wędrówce była leśniczówka w Pieczyskach i ognisko z kiełbaskami. Po odpoczynku dzieci stworzyły na drewnianych krążkach kolorowe, leśne impresje. To wspaniała i unikatowa pamiątka z wycieczki. Dziękujemy serdecznie Leśnikom za spotkanie edukacyjne, a Panu Sławomirowi Bojakowskiemu i kołu łowieckiemu „Szarak” za zaangażowanie i pomoc w transporcie.

Zajęcia pokazowe nauki gry na gitarze !
21 luty 2024

W naszym Centrum Kultury trwa piękne spotkanie młodych, chętnych adeptów sztuki gry na gitarze 🎼🎸🎸🎸🎼Jeśli nasza grupa (Maks, Nel, Melania, Wiktor i Krystian) połknie tzw. ”bakcyla” to Brzezinianie usłyszą niebawem o nowych miejscowych gitarzystach … Pan Paweł Marciniak przygotowując dzisiejszy warsztat zadbał o to, by znać genezę powstania instrumentu, ale też spróbować, jakim to sposobem wydobywa się dźwięk z gitary, a także usłyszeć, jakie różne brzmienie może mieć ten instrument w połączeniu z dzisiejszymi technologiami🎸🎸🎸

Zapraszamy serdecznie, nie bójcie się próbować swoich sił w nowych aktywnościach … . Dzisiejszym naszym Gościom gratulujemy odwagi i potrzeby sprawdzenia się w nowej roli – gitarzysty ‼️‼️‼️😃

Wyfunięci” – wycieczka do kaliskiego kina !
20 luty 2024 r.

Film o rodzinie kaczek, od wielu lat zamieszkującej obszar znanego im stawu. W odróżnieniu od innych kaczek nie migrują sezonowo do ciepłych krajów. Ojciec rodziny, Mack, uważa, że tak jest najbezpieczniej, gdyż obawia się niebezpieczeństw czekających w podróży. Jednak jego żona Pam marzy o podróżach i przygodach. Pewnego dnia ich staw odwiedza stado migrujących kaczek. Pod ich wpływem także i dzieci Macka i Pam, chcą wybrać się w podróż. Ostatecznie Mack ulega naciskowi rodziny i wspólnie udają się w pełną przygód podróż na Jamajkę.

Dzieci wróciły zadowolone, uśmiechnięte i to jest najważniejsze !

Mas-kotki czyli feryjne warsztaty manualne!
19 luty 2024 r.

Drugi tydzień ferii rozpoczynamy od rękodzieła. Warsztat przeprowadziła wielka miłośniczka zwierząt – nasza Pani Plastyk – Marta Filipczak.
Nieduży kawałek pluszowego materiału, igła, nitka i nożyczki wystarczyły aby stworzyć autorską przytulankę. Za pomocą szablonów wycinaliśmy koty, by potem z mozołem zszywać krawędzie i specjalnym, lekkim jak puch materiałem wypełniać gotowe formy. Jednak charakteru nadały mas-kotkom wąsy, nosy i oczy. Każdy dobierał ich kształty i kolory według uznania. Ostatnim akcentem było założenie na szyję kokardki lub obroży i nasze kocie piękności powędrowały w świat. Satysfakcja była ogromna, bo wywijanie igłą z nitką to niełatwa sztuka.

Zajęcia taneczne Szkoły Art-Star !
15 luty 2024 r.

A tak ćwiczą, tańczą – słowem bawią się – ale w bardzo pożyteczny sposób pod czujnym okiem Trener Art-Star Gabrysi Kamańczyk nasze młodziutkie Tancereczki w czwartkowe popołudnia.
Rozwój maluchów i starszych dzieci może się pięknie realizować poprzez ruch, zajęcia umuzykalniająco-taneczne, kształtowanie poczucia rytmu i wrażliwości muzycznej … to owocuje w przyszłości baaaardzo …
Zachęcamy do uczestnictwa !

Warsztaty detektywistyczno-dziennikarskie !
14 luty 2024 r.

Podczas warsztatów detektywistyczno – dziennikarskich z pisarzem i dziennikarzem Panem Krzysztofem Koziołkiem tropiliśmy i zbieraliśmy informacje. Po rozwiązaniu zagadki uczyliśmy się tworzyć ciekawe nagłówki by opisać i przekazać coś ważnego w dziennikarskim skrócie.

To była bardzo edukacyjna i kreatywna zabawa 😊👏👍 Dziękujemy !

Kryształowe cudeńka – warsztaty ceramiczne!
12 luty 2024 r.

Ferie zimowe rozpoczęliśmy warsztatami z ceramiki, które poprowadziła Pani Karina Pacyna. Praca z gliną rozwija zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną oraz poczucie estetyki. Z okazji zbliżających się Walentynek większość dzieci postanowiła stworzyć serca różnych kształtów i rozmiarów. Połączenie kolejnych glinianych elementów wymagało precyzji i cierpliwości. Na koniec młodzi artyści pomalowali wybrane fragmenty specjalnymi farbami i wypełnili je szklanymi kryształkami. To one pod wpływem bardzo wysokiej temperatury zamienią się w wyjątkowe, barwne spękania. Pani Karina była pod wrażeniem efektów pierwszego etapu pracy.

Teraz czekamy na wypalenie wszystkich form w piecu aby móc cieszyć się ostatecznym efektem tych wspaniałych, twórczych działań.

29 lutego wróciły do nas prace wykonane podczas zimowych warsztatów ceramicznych z Panią Kariną Pacyną. Kolorowe, ceramiczne cudeńka zostały dwukrotnie wypalone w specjalnie przystosowanym do tego piecu, dlatego musieliśmy trochę na nie poczekać.
Dla dzieci to miła pamiątka i wspomnienie z tegorocznych ferii lub doskonały prezent dla kogoś bliskiego.  😊🤩