Od Kujawiaka do Oberka z nagrodami dla Brzezińskich Artystów

Aktualnosci

Na scenie Warckiego Centrum Kultury zaprezentowało się w dniu 18 maja 2024 r. przeszło 40 podmiotów: kapele autentyczne, kapele opracowane, soliści, instrumentaliści, zespoły inspirowane folklorem oraz mistrzowie wraz ze swoimi uczniami. Wszystko to z powodu FESTIWALU organizowanego przez Łódzki Dom Kultury i Warckie Centrum Kultury – OD KUJAWIAKA DO OBERKA . AUTENTYZM I INSPIRACJE.

W konkursie wzięli udział nie tylko twórcy zamieszkujący teren województwa łódzkiego, co jest ważne, a wręcz szeroko pojętej Polski centralnej reprezentujący różne regiony etnograficzne.
W Festiwalu wielokrotnie od lat już brali udział Artyści naszej Kapeli Ludowej Brzeziny i skrzypek – Pan Zbigniew Witkowski. W tym roku do grona występujących solistów dołączył nasz harmonista – Pan Zenon Kucharski. Rywalizacja była ogromna.

W Jury festiwalu zasiedli:
Małgorzata Dziurowicz-Kaszuba (etnograf, etnomuzykolog),
Gabriela Gacek (etnomuzykolog) oraz
Mariusz Pucia (etnomuzykolog).

Jury przyznało nagrody w kategorii kapel autentycznych i opracowanych oraz w kategoriach soliści i mistrz – uczeń.

WERDYKT:

III NAGRODA w kategorii zespołów ludowych autentycznych – SKŁAD II KAPELI LUDOWEJ BRZEZINY (Pan Zdzisław Siudy, Pan Lesław Antczak i Pan Zdzisław Kaźmierczak)

II NAGRODA w kategorii soliści instrumentaliści – PAN ZBIGNIEW WITKOWSKI – skrzypek

III NAGRODA w kategorii soliści instrumentaliści – PAN ZENON KUCHARSKI – harmonia polska

Panowie ! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za Wasz dorobek, pracę i sukcesy, które są cennym wkładem w promocję dziedzictwa kulturowego naszego Regionu.

skład I Kapeli: Zbigniew Witkowski – skrzypce, Lucjan Dymarczyk – harmonia polska i Zdzisław Kaźmierczak – bęben ze stalką

Skład II: Zdzisław Siudy – skrzypce, Lesław Antczak – akordeon,
Zdzisław Kaźmierczak – bęben ze stalką

Dodaj komentarz