IV Dni Kultury Brzezińskiej

Aktualnosci, IC Dni kultury brzezińskiej, Zaproszenia

Kochani ‼️Zapraszamy gorąco na IV już DNI KULTURY BRZEZIŃSKIEJ oraz PLENER RZEŹBIARSKI “BRZEZINY DŁUTEM MALOWANE” 🎹🎼🎧🎤, które odbędą się tradycyjnie w czerwcu 🔥🔥🔥 – pierwsza niedziela wakacji (23 czerwca 2024 start – godz. 15.00). 🥰🥰🥰☀️☀️☀️🚒
Zachęcamy do obejrzenia filmu – zaproszenia, zaś w kolejnych dniach będziemy uszczegóławiać nasz Program Eventowy i informować o jego przebiegu ‼️

Planujemy wspólne przeżycie tego dnia – nie może Was Kochani zabraknąć 🙏🙏🙏“… będzie, będzie się działo, będzie zabawa, znowu nocy będzie mało, będzie głośno, będzie radośnie …” ‼️‼️Prosimy o rozpowszechnianie naszego zaproszenia !!! 🥰❤

Program wydarzenia jest bogaty:

Występy Rodzimych Artystów Brzezińskich (Wokalistów z instrumentalistami, Zespołów Ludowych, Parafialno-Strażackiej Orkiestry Dętej Gminy Brzeziny)

Koncert Zespołu DE INDIGO

Koncert włoskiego Wokalisty
ALBERTO AMATI

Alberto Amati odkrył zamiłowanie do śpiewu uczęszczając do konserwatorium im. Giuseppe Verdi w Ravennie. Chodził do klasy fortepianu ale po jakimś czasie uznał, że to nie fortepian jest mu dany, tylko właśnie śpiew. Alberto brał udział w wielu imprezach artystycznych,
konkursach i festiwalach piosenki, współpracował ze studiem nagrań Vallemania Recording Studio, występował we włoskiej telewizji Tele San Marino, Video Regione, Rete1 Faenza. Użyczał głosu w spotach radiowych i telewizyjnych, wystąpił w kilku włoskich produkcjach filmowych.
Przyjechał do Polski w maju 2011 i szybko się zadomowił, ponieważ okazało się, że Polacy nie tylko lubią słuchać włoskiej muzyki ale też potrafią się przy włoskich szlagierach dobrze bawić. Muzyka, jaką proponuje, to przeboje włoskie i światowe od lat 50 do współczesnych. Jest to repertuar odpowiedni zarówno do słuchania jak i do tańczenia.
Alberto wystąpił w ponad 1000 imprez plenerowych i na salach koncertowych w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. Współpracuje na stałe z zespołem i innymi artystami z Polski i Włoch, reprezentującymi różne nurty muzyczne, którzy gościnnie występują na scenie razem z Alberto. Alberto wciąż poszerza swój repertuar i rozwija możliwości wokalne. Doskonale się czuje zarówno na dużej scenie, jak i w kameralnym gronie słuchaczy. Ma świetny kontakt z publicznością. Prywatnie zawsze uśmiechnięty, dowcipny i komunikatywny. Mówi rozbrajającą polszczyzną 🙂

PLENER RZEŹBIARSKI
“BRZEZINY DŁUTEM MALOWANE”

TEGOROCZNY skład Rzeźbiarzy – Artystów: Mariusz Borowy, Franciszek Pytel. Łukasz Zabłocki i Zdzisław Gotfryd

BRZEZINY DŁUTEM MALOWANE (youtube.com)

Współorganizatorem wydarzenia jest Szkoła Sportu Ziętek Team, dlatego będziemy mieli okazję obserwować

Walki boksu i kickboxingu na profesjonalnym
ringu zawodników KS ZIĘTEK Team

Potańcówka z WODZIREJEM MARKIEM

Imprezy wspótowarzyszące naszemu eventowi to:

Strefa ZDROWIA: PERSONEL MEDYCZNY HUMIEJA&POKOJOWY MEDICAL-CENTER –PROFILAKTYKA PRZECIWUDAROWA – edukacja (w tym istotne: wyliczenie masy ciała, pomiary: ciśnienie, tętno, glukoza)

Strefa Czytelnika i miłośnika kultury: Promocja Legend i baśni gminy Brzeziny „O czym szumią drzewa nad Prosną” (Biblioteka Publiczna Gminy Brzeziny)

Strefa FOREVER LIVING – aloes w roli głównej (ze śpiewakiem operowym Dariuszem Pietrzykowskim)

Strefa SPA DLA KOBIET MARY KAY (makijaż, konsultacje)

Edukacyjne pokazy pożarnicze – OSP BRZEZINY

I TY MOŻESZ URATOWAĆ DRUGIEGO CZŁOWIEKA !

AKCJA REJESTRACJI POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU WRAZ ZE ZBIÓRKĄ PIENIĘŻNĄ W LOKALIZACJI: ESTRADA PRZY KĄPIELISKU – IV DNI KULTURY BRZEZIŃSKIEJ –  BRZEZIŃSKIE CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKA.

Akcja o nazwie „Dzień Dawcy Szpiku w Brzezinach” planowana jest na dzień 23.06.2024 w godzinach naszego wydarzenia.

Inicjatorem akcji jest WOLONTARIUSZ FUNDACJI – Pan Hubert Piotr Stępień.

Fundacja DKMS posiada zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na przeprowadzenie zbiórek publicznych na terenie całego kraju o numerze 2024/22/OR.

Podczas naszej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się
w naszej bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwil i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Środki zebrane z dobrowolnej zbiórki publicznej zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych dawców, którzy tego dnia dokonają rejestracji. Zarejestrowanie jednego, potencjalnego dawcy, w tym badanie cech zgodności tkankowej, kosztuje 180 zł i pokrywane jest ze środków własnych Fundacji.

Fundacja DKMS zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku jako niezależna organizacja typu non-profit, a swoją działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku.

Do dzisiaj udało się nam zarejestrować i przebadać 1 900 000 potencjalnych Dawców. 13 000 osób oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.

Animacje dla dzieci – strefa rozrywki i gastronomii !!!

Zapraszamy gorąco !!!!