IV edycja SWIĘTA KULTURY – relacja

Aktualnosci, IC Dni kultury brzezińskiej

Jak wiecie, za nami IV JUŻ DNI KULTURY BRZEZIŃSKIEJ. To święto, w którym celebrujemy dokonania naszych Rodzimych Artystów i prezentujemy zaproszone dla Państwa Zespoły organizując event w pięknej scenerii naszej brzezińskiej przyrody. Dziękujemy za Waszą obecność i udział w wydarzeniu, to dla nas bardzo ważne, że byliście z nami w ten dzień.

Uroczystego rozpoczęcia Eventu – na prośbę Dyrektor Brzezińskiego Centrum Kultury i Biblioteki – Pani Izabeli Wiśniewskiej – dokonał Wójt Gminy Brzeziny – Pan Marek Cieślarczyk

 W uroczystości udział wzięli Goście zaproszeni, którzy zabrali głos, gratulowali wydarzenia, które już znali z poprzednich edycji i życzyli Mieszkańcom pięknej zabawy:

– Pan Paweł Kaleta – Wicestarosta Kaliski
– Pan Piotr Trybek – Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
– Pan Wincenty Nowak – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego
– Pani Renata Szulc – Radna Powiatu Kaliskiego

Byli z nami także:
– Pani Anna Mituła – Przewodnicząca Rady Gminy Brzeziny
– Ks. Kanonik Robert Wardęcki – Gospodarz brzezińskiej Parafii
– Z-ca Wójta Gminy Brzeziny – Pani Bogna Stysiak – Gałka
– Skarbnik Gminy Brzeziny – Pani Ewa Wabnik
– Kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Brzeziny
Przedstawicielki środowisk Senioralnych – Panie: Urszula Głąb i Lucyna Kowalczyk z Seniorkami i Seniorami
– Członkinie Zespołu Pieśni BRZEZINIANKI

Pragniemy podziękować wszystkim, których zaangażowanie spowodowało, że wydarzenie miało taki wymiar, jaki mogliśmy w niedzielę 23 czerwca przeżywać.

Dziękujemy za to, co działo się na Estradzie:

Gościom – Panu DARIUSZOWI PIETRZYKOWSKIEMU (za uroczyste rozpoczęcie wydarzenia szlagierami Mieczysława Foga “Całuję Twoją dłoń – madame” i Jana Kiepury – “Brunetki, blondynki”)

Zespołowi DE INDIGO, za niepowtarzalny, mocny i energetyczny koncert rockowy.

Dziękujemy za klimatyczny, radosny i pełen uroku koncert włoskich przebojów – ALBERTO AMATI.

Więcej zdjęć w sliderze poniżej:

Szczególnie serdecznie dziękujemy i gratulujemy MŁODYM ARTYSTOM z CENTRUM KULTURY, który prezentowali podczas święta fragmenty swojego dorobku muzycznego. Dziękujemy ich Rodzicom za wsparcie, jakiego udzielają swoim dzieciom i nam … Z rąk Dyrektora instytucji (i swojego instruktora jednocześnie) otrzymali w tym dniu listy gratulacyjne i słowa pochwały i wsparcia – za piękną całoroczna pracę.

GRATULUJEMY:

Nikola Kasperska i Roksana Szczepaniak – gitary, śpiew
Michał Kasperski – instrumenty klawiszowe

ŚPIEW (wg kolejności występów):
Agata Marszałek
Wiktoria Pawlak
Andrianna Zahorodna
Nadia Muszalska
Lena Ułanowska
Julia Woźniak
Natalia Militowska
Joanna Ficner
Ania Kowalczyk
Julia Langa
Małgorzata Ficner
Nikola Kwiatkowska
Ewelina Kwiatkowska
Nikodem Gawełek

Poniżej slider ze zdjęciami Artystów w trakcie prezentacji:

Dziękujemy za piękny występ KAPELI LUDOWEJ BRZEZINY
z p. Kierownikiem Lucjanem Dymarczykiem. Kapela wystąpiła
w składzie:

Lucjan Dymarczyk – akordeon, Zbigniew Witkowski – skrzypce, Stanisław Napieralski – saksofon, Zdzisław Siudy – skrzypce, Stanisław Pawlik – bęben ze stalką i Lesław Antczak – akordeon.

Dziękujemy gorąco PARAFIALNO-STRAŻACKIEJ ORKIESTRZE DĘTEJ GMINY BRZEZINY za uroczyste zamknięcie części koncertowej realizowanej przez rodzimych Artystów.

Część wieczorną „zagospodarował” najwytrwalszym naszym widzom niezawodny WODZIREJ MAREK, który dosłownie wyciągnął publiczność na krąg taneczny i rozgrzał ich ręce i nogi … . Jak to zrobił?
Można to sprawdzić tylko w jeden sposób – zostawać z nami do końca wydarzenia i poddać się temu z przyjemnością !

Podczas tegorocznych Dni Kultury nie mogło się obyć bez naszych rzeźbiarzy, którzy podczas Pleneru Rzeźbiarskiego „BRZEZINY DŁUTEM MALOWANE” po raz kolejny prezentowali zgromadzonej publiczności, jak na oczach wszystkich, z klocka drewna, można wyczarować dzieło. Tegoroczna tematyka dzieł związana jest z przyrodą i otoczeniem – bliskim nam Brzezinianom. Celem, który przyświeca rzeźbieniu jest przygotowanie rzeźb do licytacji na cele charytatywne. Tegoroczny Plener był jednodniowy, a to oznacza, że wszystkie dzieła powstały w przeciągu ok. 8 godzin. Dziękujemy za tę piękną pracę Panom:

Franciszek Pytel, Mariusz Borowy, Łukasz Zabłocki i Gospodarz – Zdzisław Gotfryd.

Częścią tegorocznej uroczystości było podsumowanie roku sportowego w Szkole Boksu i Kicksboxingu ZIĘTEK TEAM. Na scenie udekorowano gratulacyjnymi dyplomami zawodników a poza sceną odbyły się walki popisowe, które obejrzała licznie zgromadzona publiczność. Gratulujemy zawodnikom sukcesów i pasji. Zachęcamy naszych Mieszkańców do aktywności sportowej.

Poniżej slider z licznymi zdjęciami z dekoracji zawodników i z walk:

Eventowi – zgodnie z formułą takich wydarzeń – towarzyszyły „imprezy” pozasceniczne, jakże ważne i dopełniające całości wydarzenia. Dziękujemy gorąco za Wasze zaangażowanie i obecność. Gościliśmy w miejscu wydarzenia:

Personel medyczny Medical Center Humieja & Pokojowy – akcja prozdrowotna – profilaktyka przeciwudarowa (cieszyła się ogromnym powodzeniem – dziękujemy za ten trud)!

Ekipę Fundacji DKMS z inicjatorem – Panem Hubertem Stępniem (która pozyskała 37 potencjalnych dawców szpiku dla ratowania osób chorych na nowotwory krwi) – fenomenalny wynik, tym bardziej, że w Brzezinach po raz pierwszy zorganizowaliśmy taką akcję.

Aloes w roli głównej – coś dla zdrowia i urody z Dariuszem Pietrzykowskimi i  Firmą Rorever Living Products;

Strefa Spa dla Kobiet  – MARY KAY (pielęgnacja i makijaż);

Strefę Czytelnika i Miłośnika Kultury, kawa i nie tylko z Baśniami i Legendami gminy Brzeziny w tle, w naszym backstagu bibliotecznym – z zabawami i konkursami; odsyłamy do artykułu

W specjalnej odsłonie dla młodszych uczestników wydarzenia gościliśmy na evencie:

Strefę Animacji dla dzieci – kraina zabaw z malowaniem buziek, tatuażami, Magiczną Kulą; Atrakcje dla dzieci – Wesołe Miasteczko i Dmuchańce;

Zaprzyjaźnionych z naszym środowiskiem cyklistów – prezentacja dla fanów motoryzacji w każdym wieku (dziękujemy za wsparcie Pani Annie Mituła);

Druhów – ochotników z naszej brzezińskiej straży – dziękujemy za prezentację wozu bojowego i edukację przeciwpożarową;

Dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia Druhom ochotnikom OSP Fajum , którzy zadbali o bezpieczeństwo podczas eventu.

Szczególne podziękowania kierujemy do Panów: Marcina Przybyła, Karola Zimnego, Piotra Mituły i Wojciecha Wolańskiego, którzy zadbali o to, by miejsce wydarzenia było należycie przygotowane, udekorowane i zabezpieczone.

i WRESZCIE DZIĘKUJEMY NAJBARDZIEJ PAŃSTWU, KTÓRZY BYLIŚCIE Z NAMI, BO TO DLA WAS WYSTĘPOWALI NASI ARTYŚCI I ŚWIĘTOWALI SWOJE SUKCESY

Dodaj komentarz