Nasza przygoda w Muzeum

Aktualnosci, P-Plastyczna

Jak po przygodę to tylko do Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, gdzie 6 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród w powiatowym etapie Konkursu “Moja przygoda w muzeum”. Jego głównym organizatorem jest Muzeum Okręgowe w Toruniu, a w tej części swoim patronatem konkurs objęli Starosta Powiatu Kaliskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Opatówek.

Na Konkurs wpłynęło ponad 100 prac, spośród których jury pod przewodnictwem artysty malarza Jarosława Napory wybrało te najlepsze.

Do grona laureatów dołączyli także młodzi artyści z pracowni Brzezińskiego Centrum Kultury i Biblioteki.

Za oryginalne i wspaniałe prace powstałe pod okiem Pani Marty Filipczak nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali:
Maja Piwońska, Alicja Spychała, Julia Bartczak i Łukasz Kanclerz a wyróżnienie Zofia Zakrocka za piękny rysunek w sepii.

Na wystawie znalazły się także prace: Nikoli Więcław, Leny Kłysz, Klementyny Tontor, Stanisława Łuczaka, Alicji Langa, Hanny Spychała, Kingi Biernat, Adrianny Kuczyńskiej, Blanki Stysiak, Aleksandra Sadowskiego. Wszystkie nadesłane prace zostaną przesłane do Muzeum Okręgowego w Toruniu, gdzie wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pod tym samym tytułem.

Gratulujemy serdecznie uczestnikom.
Dziękujemy organizatorom oraz rodzicom.