PRACOWNIA PLASTYCZNA

Zajęcia plastyczne zawsze cieszą się popularnością wśród dzieci i młodzieży. Zresztą, któż z nas nie lubi “bezkarnie” pobawić się farbami, powycinać, pokleić, czy porysować a do tego być jeszcze pochwalony za swoje dzieło. Jeśli dodatkowo instruktor udzieli fachowych wskazówek, aby było piękniej, łatwiej i weselej – to powstaną cudowne prace … kto wie, może konkursowe…

Nasz tegoroczny plan zajęć:

Gorąco polecamy !

Najnowsze osiągnięcia naszej pracowni pokazujemy w artykule na naszej stronie aktualności (prosimy kliknąć w poniższy link):

Nagrody w dziedzinie Sztuki Plastycznej dla dzieci z CK – BRZEZIŃSKIE CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKA (brzeziny-centrumkultury.pl)

Pracownia plastyczna skupia dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat. Zajęcia odbywają się w kilku grupach wiekowych w Centrum Kultury, a prowadzi je artysta plastyk oraz bibliotekarz – Pani Marta Filipczak. Uczestnicy zajęć mogą rozwijać swoje zdolności plastyczne poznając różnorodne techniki rysunkowe, malarskie, graficzne i rzeźbiarskie. Głównym założeniem działalności pracowni jest kształtowanie postawy twórczej oraz wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży. Poprzez propagowanie sztuk pięknych i dostępnych dla nich środków wyrazu, przy zachowaniu twórczej dowolności, pracownia realizuje ważny aspekt rozwoju osobowości młodych ludzi. Poprzez działania otwarte i swobodną ekspresję, dzieci rozwijają wyobraźnię oraz warsztat plastyczny. Prace uczestników zajęć biorą udział w konkursach i wystawach.  

Zajęcia w roku szkolnym 2021/2022 odbywają się:

w poniedziałek
w godz. 13.00-14.30 -grupa wiekowa 11-12 lat 
w godz. 14.30-15.30 – grupa wiekowa 7-8 lat 

we wtorek 
w godz. 14.30-16.00 – grupa wiekowa 9-11 lat 

Jak wyglądają nasze zajęcia – sprawdźcie osobiście lub na początek podejrzyjcie nas w relacji foto: