Równo – Ważni

Czas na 1,5 % naszego podatku …
co z nim zrobimy ? Decyzje należą tylko do nas!!!

Dokument przekazania 1,5 % podatku od emerytury i renty
za rok 2022 poniżej :

Kto może złożyć oświadczenie PIT-OP

Możesz przekazać 1,5% podatku dla wybranej przez siebie OPP za pomocą PIT-OP, jeśli:

  • jesteś emerytem lub rencistą,
  • dostałeś od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A za 2022 r.,
  • nie uzyskałeś w 2022 r. innych dochodów, które powinieneś wykazać w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-37 albo PIT-36.

Dlaczego warto złożyć oświadczenie PIT-OP

W poprzednich latach, jeśli dostałeś od organu rentowego rozliczenie na formularzu PIT-40A i chciałeś przekazać 1% podatku, musiałeś wypełnić całe zeznanie podatkowe. Teraz wystarczy złożyć krótkie oświadczenie PIT-OP. Oszczędzisz czas i zmniejszysz ryzyko popełnienia błędów w zeznaniu rocznym, które wynikają choćby z przepisywania danych z informacji PIT-40A od organu rentowego czy błędów rachunkowych. 
W oświadczeniu PIT-OP wskazujesz tylko numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego tej OPP, której chcesz przekazać 1,5% swojego podatku. I tyle — resztę za ciebie zrobi urząd skarbowy.

Opis dzieci i ich potrzeb, a także organizacji, które im pomagają – LINK poniżej:

Równo-Ważni – BRZEZIŃSKIE CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKA (brzeziny-centrumkultury.pl)

________________________________________

Witamy wszystkich Mieszkańców Gminy i Parafii Brzeziny.
Jesteśmy Grupą Rodziców i Opiekunów z naszego terenu, których łączy coś wspólnego – niepełnosprawność. Mamy Chore Dzieci. Na ten moment zaczynamy sie poznawać i solidaryzować tworząc Grupę Wsparcia . Zapraszamy do siebie rownież wszystkie osóbki z terenu Naszej Gminy, których jeszcze nie poznaliśmy , a chciałyby tworzyć naszą społeczność i wspierać się w walce z chorobami naszych dzieci – będziemy rozmawiać, śmiać się i płakać razem …. Po prostu będziemy 🥰😍Chcemy Wam przedstawić siebie i obraz ogromu zmartwień i przeciwności, z którymi mierzą się nasze Dzieci. Wkrótce chcielibyśmy spotkać się z Mieszkańcami Naszej Gminy. Poznajmy się ❤️
Wirtualny świat to jedno, a realne relacje międzyludzkie to dla nas priorytet ❤️

Brzezińscy “Równo🤍Ważni”

Kim są BRZEZIŃSCY RÓWNO-WAŻNI … ? Dlaczego piszemy o nich na naszej stronie?

Bo wszyscy jesteśmy im potrzebni, by życie ich Dzieci było lepsze …

Lokalna grupa wsparcia zrzeszająca osoby niepełnosprawne i ich opiekunów
z terenu gminy Brzeziny

Znajdziesz ich aktywny FB tutaj:
Brzezińscy “Równo Ważni” | Brzeziny | Facebook

W środy o godz. 18.00 spotykamy się w Domu Seniora (w budynku po szkole rolniczej obok przychodni ADAMUS-MED) w Brzezinach.
Przekazujcie tę informację, bo chcielibyśmy dotrzeć do wszystkich osób z niepełnosprawnościami na terenie naszej gminy. Sądzimy, że nadal spora grupa nie wie, że takie spotkania się odbywają … a przecież w grupie siła ❤️

Wspólnie znajdziemy sposób na każdy problem ❤️. Czasem wydaje nam się, że nie ma już na coś rozwiązania, ale kiedy łączy się grupa łatwiej, jest do tych rozwiązań dotrzeć. Razem zaczniemy tworzyć podwaliny dzięki , którym w przyszłości osoby zmagające się z podobnymi problemami będą miały łatwiejszy dostęp do informacji i wsparcia.

NASI NAJBLIŻSI: