Równo-Ważni

Kim są nasze Dzieci i jakiej potrzebują pomocy?
Zobacz i pomóż!

KRZYŚ MILITOWSKI

Jestem Krzyś. Urodziłem się 15 marca 2008 r. Wchodzę teraz w trudny okres. Dojrzewanie nie jest łatwym tematem, szczególnie dla dziecka z autyzmem. Nie poddaję się jednak. Z pomocą rodziców, rodzeństwa i cudownych nauczycieli w szkole, do której uczęszczam funkcjonuje mi się coraz łatwiej. I świat nabiera kolorów. Autyzm ma to do siebie, że zostawiony sam sobie potrafi “uniesamodzielnić” każdego.
Z kolei otoczony miłością, bezpieczeństwem i przede wszystkim terapią daje się oswoić. Ja już się z nim polubiłem i teraz chciałbym
w jeszcze szybszym tempie stawiać kroki naprzód.
Fundacja Nowa Nadzieja Kalisz OPP, dzieci z autyzmem – Krzyś Militowski
Dziękuję za każde Wasze 1,5 %. Wiele dla mnie znaczy Wasza pomoc!

________________________________

KILIAN JAŚNIEWICZ

Mam na imię Kilian i urodziłem się w 2010 roku. Los sprawił, że jestem dzieckiem z opóźnionym rozwojem psychoruchowym, obustronnym niedosłuchem w stopniu znacznym, brakiem lewej nerki, wadą kręgosłupa
w odcinku szyjnym i piersiowym, upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz chorobami neurologicznymi.

Jak pomóc?

Można przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce “1% dla OPP” wpisać nazwę:
Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce “Inne informacje” – trzeba zaznaczyć “1% dla: Kiliana Jaśniewicza
Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.

________________________________

DOMINIK GWÓŹDŹ

Dodatkowo można wspierać DOMINIKA wpłatami – darowizną
na konto FUNDACJI DZIECOM – POMAGAJ!
Numer: 74 1090 1128 0000 0001 0792 8671
tytułem: darowizna dla DOMINIK GWÓŹDŹ

O MNIE …

Urodziłem się  w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Moja mama została tam skierowana, ponieważ w trakcie ciąży wykryto, że w mojej główce doszło do wylewów śródczaszkowych, które jak się później okazało, były wynikiem konfliktu płytkowego do którego teoretycznie nie powinno nigdy dojść. Urodziłem się z dużą małopłytkowością.

Byłem niedotleniony. Przez pierwsze 2 miesiące mojego życia przeszedłem około 20 transfuzji krwi.

Opowiem Wam moją historię. W brzuszku mojej mamy dostałem wylewu krwi do mózgu w 22 tygodniu w ciąży. Mam trzy dziurki w główce. Mama została skierowana do CZMP w Łodzi tam gdzie się urodziłem , ale okazało się że mam małopłytkowość i walczyłem o życie przeszedłem 20 transfuzji krwi. Spędziłem ponad 2 miesiące w szpitalu ,zostałem wypisany do domu , ale musiałem jeździć przez pół roku co tydzień na wizyty żeby kontrolować wyniki. Po powrocie do domu znalazłem się pod opieką wielu specjalistów : rehabilitanta, kardiologa, neurologa, okulisty, neurologopedy , gastroenterologa. Kiedy skończyłem rok okazało się, że przyjdzie mi walczyć z padaczką lekooporną . W związku z nią musiałem zrezygnować
z rehabilitacji metodą Vojty, która już zaczynał przynosić powolne efekty .
W wieku trzech lat z powodu zdeformowanego zgryzu ,który okazał się nieoperacyjny zacząłem mieć problemy z jedzeniem. W wieku 4 lat zdarzyło się coś co przeraziło moją mamę i nauczycieli w szkole, do której zacząłem uczęszczać. Zasnąłem i nie mogłem się obudzić. Helikopter przetransportował mnie do szpitala gdzie padła diagnoza – ostre zapalenie płuc (po roku przyszło kolejne ). Podłączony tlen uratował mi życie. Jednak zniszczenia w płuckach okazały się nieodwracalne. Nikt nie dawał mi szansy na przeżycie, ale jestem i walczę z pomocą karmienia PEG , szkoły i rehabilitacji domowej.

Dominik przeszedł 20 razy transfuzję krwi walczymy dalej • Zostań Aniołem (zostananiolem.pl)
Dziękuję za każde Wasze wsparcie!!!

________________________________

DAWID JUSZCZAK

Cześć mam na imię Dawid. W chwili obecnej mam 13 lat.
W wieku 3 lat otrzymałem diagnozę – autyzm wczesnodziecięcy .
Moi Rodzice zaczęli czytać, wertować publikacje dotyczące autyzmu, konsultowali się z różnymi specjalistami. Byłem wtedy bardzo zamkniętym w sobie, krzyczącym dzieckiem – potrafiłem tak funkcjonować cały dzień.
I wtedy moi Rodzice spróbowali wszystkiego co usłyszeli, przeczytali , próbowali mi pomóc na wszelkie możliwe sposoby – dietą (bez cukru, mleka i glutenu ), suplementacją witaminami, ziołoterapią. Bez pomocy moich Rodziców nie jestem w stanie funkcjonować samodzielnie. Wspierają mnie oprócz nich terapeuci, nauczyciele, Panie, które przychodzą do mnie do domu. Dom jest dla mnie oazą spokoju i pomimo, że już coraz lepiej czuję się w miejscach publicznych czy w szkole to właśnie
w nim czuję się najspokojniejszy. Miejsca publiczne i obcy ludzie napawają mnie lękiem też z tej przyczyny, że nadal uczę się mówić i ciężko mi jest komunikować się z kimś spoza mojego najbliższego otoczenia.
Zechcesz mi pomóc?

________________________________

KORNEL ROBERT GLIŃSKI

Apel !!!

Mam na imię Kornel. Urodziłem się z wrodzoną wadą kręgosłupa – przepukliną oponowo – rdzeniową. Choroba ta spowodowała, że poruszam się na wózku inwalidzkim, mam porażone zwieracze, muszę być cewnikowany.

Tryb siedzący powoduje, że pojawiają się przykurcze stawów, co wymaga systematycznej i intensywnej rehabilitacji. Intensywny wzrost ciała pogłębił skoliozę i kifozę (skrzywienie kręgosłupa). W związku z tym musiałem zrezygnować z zajęć na basenie, ponieważ mam dużą niewydolność płuc. Skolioza tak postępuje, że nastąpiły przemieszczenia organów wewnętrznych (płuca, nerki).

Moi bliscy chcą mi zapewnić w miarę normalne życie, jakie może wieść osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim. Pragną nauczyć mnie, jak radzić sobie z codziennymi problemami oraz jak cieszyć się z życia. Niestety nie jest to dla nich takie łatwe, gdyż oprócz bezinteresownej miłości, którą mi ofiarują potrzebne są środki finansowe na pokrycie kosztów rehabilitacji oraz specjalistycznych terapii oraz turnusów rehabilitacyjnych i zabiegów, bez których moje szanse na lepsze jutro maleją.

Dlatego proszę wszystkich ludzi dobrej woli, o wrażliwych sercach, aby wspierali mnie i moją mamę w tej nierównej walce z chorobą.

Przekaż 1,5% podatku na podopiecznego

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%” podaj:
7146 Gliński Kornel Robert
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp. Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Dokonaj wpłaty na subkonto podopiecznego w Fundacji

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
7146 Gliński Kornel Robert darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

________________________________

NATALKA GARNCAREK

Mam niespełna roczek i wiele problemów zdrowotnych … Urodziłam się ze złożoną wadą serca, niedrożnością dwunastnicy i zespołem Downa.
W swoim życiu przeszłam już trzy bardzo poważne operacje: jedną na astrezję dwunastnicy oraz dwie na serce. Potrzebuję codziennej rehabilitacji, którą przeprowadza moja mamusia lub wyspecjalizowani rehabilitanci. To duży koszt. Dlatego bardzo proszę o Waszą pomoc !

W Twoim formularzu wpisz nr KRS 0000268931 z dopiskiem Natalia Garncarek !

________________________________

OLIWIA MOLKA

Nasza Oliwka choruje na rzadką chorobę neurologiczną Zespół Angelmana co powoduje opóźnienie-psychoruchowe i epilepsję. Oliwia ma niepełnosprawność sprzężoną, czyli niezborność ruchów i duże opóźnienie intelektualne z brakiem mowy.

Jeśli mają Państwo możliwość wsparcia Oliwii w formie
1,5% KRS 0000037904 prosimy, byście

– wypełniając swój PIT (rozliczenie podatku) przekazali 1,5% na numer
KRS 0000037904 dopisując w polu INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
nr i nazwisko Oliwki: 8487 Molka Oliwia

– a jeśli to darowizna finansowa bezpośrednio na numer konta to dane niezbędne, by środki dotarły do Oliwki to:
numer konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytuł przelewu: 8487 Molka Oliwia – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


W imieniu Oliwii dziękujemy za okazaną pomoc –
– Anna i Hieronim Molka

________________________________

MAGDALENA NIERUCHALSKA

________________________________

KSAWERY ZADŁUŻNY

_______________________________

Rok urodzenia: 2003, Schorzenie: Zespół Downa

Basia Molka urodzona z zespołem Downa 16 stycznia 2003 r. Uwielbia czytać, jeździć na turnusy rehabilitacyjne, rysować i malować. Wymaga aparatów słuchowych, specjalistycznych okularów i wielu leków z powodu licznych schorzeń.

Dziecku można pomóc przekazując choćby najmniejszą kwotę na jego konto:

Dziecko posiada indywidualne subkonto w Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja” z unikalnym numerem konta. Każda darowizna trafi bezpośrednio na konto Alior Bank o/Kalisz: 
86 2490 1028 9000 0001 4800 0041 tytułem: Darowizna na leczenie i rehabilitację Barbara Molka. Darowiznę mogą przekazać zarówno osoby fizyczne jak i osoby prawne i wpłatę odliczyć sobie od do dochodu (osoby fizyczne do 6% dochodu a osoby prawne do 10% swojego dochodu).

 Możesz również przekazać 1,5% swojego podatku!

Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce „1,5% dla OPP” wpisać KRS Fundacji “Nowa Nadzieja”: 0000321541, a w rubryce „Cel szczegółowy” –Barbara Molka

Dane naszej Fundacji – KRS 0000321541 wypełni się automatycznie w programie. W celu szczegółowym, który jest edytowalny, wpisujemy jedynie imię i nazwisko dziecka Barbara  Molka. Program jest darmowy i rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

________________________________

SZYMON DZIK