WARSZTATY FOTO-CO-TO ?

Grupa starsza FOTO CO TO❓pracuje już i praktykuje 3 rok‼️ Ci młodzi ludzie w swoich pracach pokazują już część siebie. Swoje pomysły wraz z własnymi ustawieniami parametrów zdjęcia oddają w fotografii. Tematyką ich prac było stworzyć artystyczne prace z oświetleniem latarki, ukazanie jak dużo możliwości mamy z różnymi ustawieniami światła fotografując ten sam przedmiot i jakie różna ciekawe efekty i zdjęcia otrzymujemy. Młodzi fotografowie wykonali również portret przy użyciu światła punktowego w ciemnościach.

Ostatnie dwa spotkania grupy młodszej FOTO, CO TO❓to po 1️⃣skupienie się na ostatnich możliwościach jesiennych kolorów, ale również po 2️⃣ praca ze światłem przenikającym z okna oraz tworzenie artystycznych portretów z wykorzystaniem światła latarki.Większość zdjęć powstało w trybach półautomatycznych co powoduje, że tym bardziej należy być zadowolonym z efektów pracy tych młodych pasjonatów ‼️‼️‼️ Gratulujemy naszej nowej grupie młodych Fotografików pięknych prac ‼️

Inauguracja zajęć 2023/2024

📷📸📸 Nowy sezon – 2023/2024 z fotografią rozpoczęty.

Po pierwszych spotkaniach organizacyjnych przyszła kolej na “ciężką pracę”. Pierwsze spotkania to dla grupy młodszej zaznajomienie się z wiedzą o wpływie przysłony na głębię ostrości i jakie są różnice na zdjęciu przy jej różnym ustawieniu. Grupa starsza sama już dzięki użyciu odpowiednich ustawień manualnych, w szczególności przysłony tworzyła fotografię portretową w “trudnych warunkach” ciemnego pomieszczenia. Kolejne zajęcia to już mega ujęcia “zamrożonego obrazu” – liście w powietrzu dzięki ustawieniu odpowiedniego czasu, to też pierwsze zdjęcia z płaszczyzny, czyli inaczej mówiąc zdjęcia z pozycji leżącej. Efekty rewelacyjne.
P.S. Nawet debiutanci świetnie sobie poradzili.
UWAGA ‼️ – SĄ JESZCZE MIEJSCA ‼️ Więc serdecznie zapraszamy.

_________________________________________________________________________

ARCHIWUM
Zajęcia styczniowe (rok 2023)

Grupa Starsza – 13.01.2023

Ostatnie zajęcia, a pierwsze w tym roku grupy starszej to tworzenie wzorów wykorzystując cienie oraz specjalne prześwity. To również wykorzystanie lampionów w tworzeniu ciekawych naświetleń, a także tęczowe odbicie z płyty cd.

Grupa młodsza – 13.01.2023

Zabawa z dłuższym czasem naświetlania to ostatnia tematyka spotkania młodych fotografów. Fotografowie uczestniczyli w tworzeniu ciekawych efektów świetlnych oraz kształtów świetlnych wykorzystując światło świec. Ukazywanie ruchu rąk przy dłuższym czasie naświetlania tworzy niesamowity efekt powielania obrazu.

Grupa pasjonatów fotografii przy Brzezińskim Centrum Kultury i Bibliotece wraz z prowadzącym Pawłem Przybylskim życzy zdrowych i rodzinnych świąt i “do zobaczenia” w kolejnych fotorelacjach.

RELACJE:

A fotograficy wciąż w akcji:

Ostatnie zajęcia wakacyjne grupy fotograficznej działającej w Centrum Kultury w Brzezinach pod czujnym i profesjonalnym okiem Pana Pawła Przybylskiego to praca na HDR-ach i za pomocą tej metody ukazanie piękna Brzezin o zachodzie słońca i samego piękna zachodu słońca. Każdy z młodych fotografów ma swoje oryginalne spojrzenie, co widać na zdjęciach.

Czerwcowe zajęcia z fotografią to przedstawienie walorów przyrodniczych Brzezin i sprawdzenie się przez młodych adeptów fotografii już w samodzielnej interpretacji otaczającego świata przyrody i nie tylko. To ich własne spojrzenie i przedstawienie tego na fotografii. Ten miesiąc również zakończył pewien etap spotkań z pasją fotografii, a to zaowocowało wspólną refleksją na temat wszystkiego co do tej pory realizowaliśmy. Były również dyplomy od Pani Dyrektor Izabela Wiśniewska oraz prowadzącego warsztaty VIP ART Paweł Przybylski Fotografia – Pawła Przybylskiego i wyróżnienia w formie certyfikatów ukończenia kursu podstawowego fotografii. Gratulujemy i czekamy na więcej…A więcej to cudowne spotkanie z przyrodą i … słońcem … w obiektywie, bo pierwsze wakacyjne spotkanie z fotografią to miłe spotkanie przy ognisku, a po przyjemnościach jeszcze większa przyjemność i fotografowanie piękna zachodu słońca.

Zajęcia majowe w plenerze:

Zdjęcia MAKRO były tematem ostatnich zajęć pasjonatów fotografii. Miło popatrzeć na efekty fotograficzne. Duże zaangażowanie młodych fotografów i możliwości sprzętowe świetnie współgrają i cieszą oko na zdjęciach.

Podczas ostatnich zajęć fotograficznych  FOTO CO TO?  Młodzi fotografowie po raz pierwszy sięgnęli po obiektyw typu rybie oko “fish-eye, czego efektem były ciekawe fotografie zniekształcające obraz rzeczywisty. To zaginanie rzeczywistości stworzyło oryginale ujęcia. Miło popatrzeć na zaangażowanie ale także na talent jaki mają młodzi artyści. Fotografie przyrody jak i te, na których pozowali uczestnicy i w końcu piękno zakątków leśnych Brzezin cieszą oko.

WARSZTATY – FOTOGRAFICZNE – FOTO CO TO? – 30 marca 2022

Ostatnie spotkanie w fotograficznym gronie było wysokich lotów i to dosłownie, gdyż uczestnicy ćwiczyli jak uchwycić osobę “w locie”.  Pierwsze szlify makrofotografii ukazały piękno lasu, a droga stała się planem do ciekawych ujęć.

WARSZTATY – FOTOGRAFICZNE – FOTO CO TO? – 30 marca 2022

Ostatnie spotkanie (30 marzec 2022) w fotograficznym gronie było wysokich lotów i to dosłownie, gdyż uczestnicy ćwiczyli jak uchwycić osobę “w locie”.  Pierwsze szlify makrofotografii ukazały piękno lasu, a droga stała się planem do ciekawych ujęć.

Ostatnie zajęcia naszych młodych fotografików (23.03.2022) zaowocowały pięknymi zdjęciami dzięki świetnemu światłu za sprawą korzystnej pogody oraz miejscu jakim są lasy brzezińskie. Piękno szczegółów z wykorzystaniem światła słonecznego oraz zdjęcia pod światło były tematami przewodnimi. Powstały również piękne portrety plenerowe dzięki wzajemnemu fotografowaniu się przez uczestników warsztatów. 

Na początku marca uczestnicy warsztatów fotograficznych w Brzezinach “FOTO CO TO?” w praktyce realizowali zdjęcia z dłuższym czasem naświetlania. Efektem były zdjęcia ze smugami światła, tworzenie podwójnego naświetlenia postaci i innych niesamowitych efektów.

Marzec przywitał uczestników zajęć fotograficznych pięknym słońcem, więc w końcu można było zrealizować pierwsze plenerowe zdjęcia i zaprezentować co “słońce kryje w sobie…”. Odbicia słoneczne w wodzie, czy słońce między drzewami stworzyły piękne i efektowne ujęcia. Na tych również zajęciach uczestnicy wykonywali ujęcia produktów do reklamy czy prezentacji produktu – na przykładzie kolorowych kredek.

📸❄️📸Grudzień w fotografii najbardziej kojarzy się z fotografią portretową i rodzinną w klimacie świątecznym. Grudniowe zajęcia fotograficzne FOTO CO TO? to prawdziwy świąteczny klimat. Na ostatnich zajęciach młodzi fotografowie realizowali się w fotografiach w warunkach studyjnych. Również zdobyli pierwsze szlify w fotografii produktowej i reklamowej (np. perfum).

Archiwum wydarzeń 2022:

Zajęcia fotograficzne rozpoczęte. Co zatem było tematyką naszych zajęć? Omówienie podstaw obsługi profesjonalnego sprzętu fotograficznego; pierwsze szlify kadrowania. Efekt? Pierwsze widoki piękna Brzezin w obiektywie młodych zdolnych uczestników. Zarażamy pasją fotograficzną

Pan Paweł Przybylski – komentarz po zajęciach z 22 września 2021:

Dumny z efektów… Fotografowanie Ludzi – unikanie grymasów, bałaganu, nastrój i swoboda, poszukiwanie właściwego kąta. Wykorzystywanie natury do efektów dodatkowych tak oryginalnych wizualnie. Współpraca w grupie, której rezultatem są świetne ujęcia.

ARCHIWUM WAKACJI

Nowe działania w nowym roku kulturalnym 2021/2022

Zajęcia fotograficzne “FOTO CO TO?” trwają praktycznie od początku wakacji. Czas, który poświęcają dzieci i młodzież wraz z Panem Pawłem na zgłębianie tajników tej sztuki okazuje się nie tylko świetną przygodą, ale również aktywnością, dzięki której poszerzają się horyzonty myślowe, postrzeganie świata i ma miejsce integracja z rówieśnikami podczas wspólnego przeżywania rozbudzonych zainteresowań. To piękna aktywność, pożyteczna i uwrażliwiająca, do której zachęcamy jeszcze wciąż tych, którzy chcieliby spróbować …Zajęcia odbywają się w środy w godzinach 15.30 – 17.30 w naszym Centrum Kultury. Zapraszamy dzieci starsze i młodzież. Zdjęcia i fotoreportaże z zajęć wakacyjnych znajdziemy w zakładce Menu Bocznego – “FOTO CO TO?”

_____________________________________________________________________

Od lipca br. nasze wspaniałe dzieciaki bawią się w fotografowanie. Czy to zabawa, czy całkiem poważna nauka – osądźcie sami… Zdjęcia powarsztatowe pięknieją z każdym dniem. Czyli …?
Pan Paweł Przybylski – nasz przesympatyczny Instruktor – Fotograf mówi, że załoga jest super zdolna, i świetnie się z nimi pracuje. To pochwała dla grupy, ale i dla Rodziców, bo to w końcu Wy Rodzice kształtujecie charaktery swoich wspaniałych pociech.
Zajęcia wakacyjne za nami, ale … mamy nadzieję zobaczyć naszych Fotografów na Festynie z okazji I DNI KULTURY BRZEZIŃSKIEJ, bo ich zadaniem będzie przygotować relację foto z imprezy, a potem rozpoczniemy stacjonarne zajęcia KOŁA FOTOGRAFIKÓW BRZEZIŃSKICH, JEŚLI TYLKO STARCZY IM ZAPAŁU I … CZASU.

Ale do rzeczy. Takie zdjęcia pojawiły się po pierwszym warsztacie i w trakcie (nasze też – nieprofesjonalne)warsztatu:

A takie zdjęcia powstały jeszcze podczas kolejnych spotkań:

“Najświeższw” Fotki: