“KSIĄŻKA JEST JAK … OGRÓD “

Aktualnosci

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

7 czerwca zakończyliśmy XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Potwierdzamy, książka jest jak ogród, bo daje radość, uczy i rozwija a czytanie należy pielęgnować i dbać o nie jak o ulubione rośliny.

Naszym wyjątkowym gościem była Pani Monika Januszewska-Rosik, która przeczytała dzieciom piękną opowieść P. H. Reynoldsa “Kropka”. Przenieśliśmy się do świata wyobraźni i kreatywności. To jest także świat Pani Moniki, która od kilkunastu lat zajmuje się tworzeniem przepięknych i unikatowych kartek, scrapbooków i innych niesamowitych pamiątek. Sztukę dekorowania wspomnień nasz gość opanował perfekcyjnie. Prace Pani Moniki podbiły także Wielką Brytanię, gdzie w branżowym czasopiśmie publikowała artykuły i pokazywała artystyczne cuda.
Młodzi czytelnicy mieli niebywałą okazję dowiedzieć się, na czym polega ta oryginalna pasja a ich oczy pełne podziwu i niedowierzania były najlepszą recenzją dorobku Pani Moniki. Nasz gość zaprosił dzieci do pracy nad zakładkami do książek z wykorzystaniem papierowych elementów oraz zasuszonych kwiatów.

Dziękujemy serdecznie Pani Monice Januszewskiej-Rosik za fantastyczne spotkanie, motywujące do twórczych działań a uczniom klasy III SP w Brzezinach i wychowawczyni Pani Beacie Idczak za entuzjazm, zaangażowanie i współpracę.

Dodaj komentarz