Obrzędowo – weselnie w Brzezinach

Aktualnosci

W dniu 10 lutego 2024r. w ostatnią sobotę karnawału, w środowisku, które szczyci się dużym bogactwem i miłością do dziedzictwa kulturowego miało miejsce niecodzienne wydarzenie, którego inicjatorem było STOWARZYSZENIE SENIOR 50+ na czele z p. Prezes URSZULĄ GŁĄB – pomysłodawcą i autorką wygranego Projektu złożonego do FUNDACJI ORLEN.

Zaproszenie do udziału w wydarzeniu otrzymali Seniorzy, Władze Gminy, Przedstawiciele Instytucji i Organizacji działających na terenie gminy, Księża oraz Zespołu Ludowe – które współuczestniczyły w kultywowaniu obrzędowości zapustowo-weselnej Regionu Południowej Wielkopolski.

Uroczystość rozpoczęto częścią oficjalną, z działem Pani Prezes – Urszuli Głąb, Wójta Gminy Brzeziny – Pana Marka Cieślarczyka oraz Dyrektor Brzezińskiego Centrum Kultury i Biblioteki – Pani Izabeli Wiśniewskiej – w roli konferansjera i współorganizatora.

To niezwykłe wydarzenie było spotkaniem ludzi, dla których radość i dzielenie się nią z innymi jest sposobem na życie‼️‼️‼️‼️
Mnóstwo osób przyczyniło się do tego, by prawdziwie weselna atmosfera panowała w tym dniu w miejscowej strażnicy.

Ze sceny padło wiele słów wdzięczności … od Organizatorów dla wszystkich, którzy wsparli te inicjatywę … Największą radość sprawiło Stowarzyszeniu – Organizatorowi to, ze tak licznie przybyli zaproszeni goście i tak pięknie się bawili … .

Szczególne Brawa należą się tym, bez których to wydarzenie nie byłoby tym, czym było !

Brawo Stowarzyszenie Seniorzy 50+👏👏👏👏👏👏👏
Brawo Zespół Obrzędowy Zaprośnianki z Kraszewic 👏👏👏👏👏
Brawo Kapela Ludowa Brzeziny i Zespół Pieśni BRZEZINIANKI❤️

Piękny i autentyczny obrzęd weselny miał miejsce dzięki Zespołowi Obrzędowemu ZAPROŚNIANKI z Kraszewic i naszej Kapeli LUDOWEJ “BRZEZINY”

OBRZĘD WESELNY w Galerii a poniżej cały plik zdjęć w sliderze …

OBRZĘD WESELNY

Swoje zapustowe – “niegrzeczne” piosenki zaśpiewały nasze BRZEZINIANKI, a i po tym występie jeszcze “śpiewająco” biesiadowy z gośćmi weselnymi “od stołu”.

Pani Prezes dziękowała wszystkim swoim Członkom oraz tym, którzy ją wsparli w tym dziele; dziękowała także Pani Marzena Wodzińska – zacny i częsty w Brzezinach Gość, i dziękował za inicjatywę i gratulował Pan Marek Cieślarczyk – Wójt Gminy Brzeziny.

KAPELA LUDOWA I ZESPÓŁ PIEŚNI BRZEZINIANKI
– WESELNIE I ZAPUSTOWO

A potem to już tylko miała miejsce weselna zabawa do … białego rana !

ZABAWA WESELNA

A my – Brzezińskie Centrum Kultury i Biblioteka – dziękujemy Stowarzyszeniu na czele z p. Prezes Urszulą Głąb za tę jakże cenną inicjatywę i zaszczyt współorganizacji tego przedsięwzięcia😍