Nagroda dla Kierownika Kapeli – Pana Lucjana Dymarczyka

Kochani, duma nas rozpiera, że wśród osób, które otrzymały Nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego – za CAŁOKSZTAŁT DOROBKU KULTURALNEGO (tj. osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury) za rok 2023 znalazł się Pan Lucjan Dymarczyk z “Kapeli Ludowej Brzeziny”.

Lucjan Dymarczyk to jej wieloletni kierownik i opiekun.

Wniosek, złożony przez naszą instytucję stał się przyczynkiem do wysokiej oceny działalności zacnego (złożonego ze specjalistów ds. kultury) kolegium oceniającego i zyskał przychylność (czytamy tutaj: Nagrody i stypendia Marszałka przyznane! – Kultura u Podstaw)
Rozdanie nagród nastąpi w dniu 18 marca 2024 w Poznaniu i na pewno o nim napiszemy.

Wniosek z uzasadnieniem zamieszczamy na stronie, bo są w nim zawarte docenione przez Kapitułę zasługi Pana Lucjana, które są naprawdę ogromne. Dla osób, które na co dzień nie widzą tej działalności – to będzie spora lektura.
Panie Lucjanie – OGROMNE WYRAZY SZACUNKU I GRATULACJE!!!