LAURY KAPELI LUDOWEJ BRZEZINY W KOŃSKIEM (ŚWIĘTOKSZYSKIE)

6 SIERPNIA 2023 R. PANOWIE:

• Lucjan Dymarczyk (harmonista i kierownik kapeli)
  • Zbigniew Witkowski (skrzypek)
  • Stanisław Pawlik (bęben ze stalką)

z dyrektor Centrum Kultury – Panią Izabelą Wiśniewską wyruszyli do odległego 200 km Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Końskiem, by wziąć udział w XVII Koneckim Przeglądzie Kapel i Solistów Instrumentalistów Ludowych MUZYKANTY 2023

Najpierw zadziwił nas urok tego pięknego miasteczka, potem wspaniały i nowoczesny obiekt instytucji kultury, aż wreszcie niecodzienna i radosna atmosfera wydarzenia i sympatia, jaką okazywali sobie jej uczestnicy.

W programie przewidziano dwie kategorie występów: soliści i kapele instrumentalne i wokalno-instrumentalne.

Pan Zbigniew Witkowski wystąpił jako szósty uczestnik kategorii solistów -instrumentalistów … Gratulujemy pięknego popisu, prezentującego folklor ziemi kalisko-sieradzkiej 🙂💪👍👍👍👍👍

————————————————————————————————————-

————————————————————————————————–

KAPELA LUDOWA BRZEZINY wystąpiła jako druga – spośród kilkunastu biorących udział w Przeglądzie zespołów – grając cztery nasze kalisko-sieradzkie utwory:

————————————————————————————————————-

——————————————————————————————————————–

A że zabawa w Końskiem była przednia👍💪👍💪 i publiczność wciąż chciała tańczyć, to i naszą Kapelę poproszono, by jeszcze zagrała pozakonkursowo – do tańca. Było jak na weselu – aż miło ‼️‼️‼️‼️

Tyle radości z tego wyjazdu, ile widać na twarzach naszych Artystów:

——————————————————————————————————————

Jury w składzie: Michał Stachurski – absolwent Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Kamilla Biniek – Kaczorowska – muzyk, instrumentalistka, instruktorka MDK w Opocznie, od końca lat 90-tych z Kapelą Zespołu Pieśni i Tańca “Tramblanka” oraz Jan Bukład – instruktor muzyczny Koneckiego Domu Kultury, odpowiedzialny za promowanie i prezentację muzyki ludowej, od początku istnienia związany z gminnymi Zespołami śpiewaczymi ROGOWIANKA i KORNICZANKA oraz z Kapelą Ludową JAŚKI ustaliło werdykt, który nas nie tylko ogromnie ucieszył, ale i wzruszył, bo w wydarzeniu uczestniczyło wiele poważnych i potężnych podmiotów wykonawczych i wspaniali instrumentaliści – soliści a nasze występy zostały docenione i nagrodzone. I tak:

I miejsce w kategorii solistów – instrumentalistów zdobył nasz wspaniały skrzypek PAN ZBIGNIEW WITKOWSKI a i Kapela Ludowa BRZEZINY zdobyła zaszczytne wyróżnienie.

Gorąco gratulujemy naszym Instrumentalistom kolejnego sukcesu!!!
Życzymy sobie i Panom. by ta pasja muzyczna nigdy nie ustała.